VRAI ApS
CVR 41 85 12 79 · København K · Detailhandel med ure og smykker · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
VRAI ApS har CVR-nummer 41851279. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Detailhandel med ure og smykker (branchekode 477700). Adresse: Nybrogade 12, 1203 København K. Stiftet: 14. november 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 9.945.116 kr., årets resultat -1.418.592 kr., egenkapital -191.851 kr., aktiver i alt 13.594.170 kr. Soliditetsgraden på -1,4 % er lavere end hos 76 % af de 466 virksomheder i branchen «Detailhandel med ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.418.592 kr. er lavere end hos 97 % af de 466 virksomheder i branchen «Detailhandel med ure og smykker», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 21 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VRAI ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Detailhandel med ure og smykker (477700)
- Adresse
- Nybrogade 12, 1203 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 14 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- import, markedsføring og salg af smykker samt andre produkter baseret på kunstigt fremstillede diamanter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-11-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41851279 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nybrogade 12, 1203 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,85
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1,4%
▼ 26,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-572,6%
▼ 572,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
466 virksomheder i «Detailhandel med ure og smykker»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 9.945.116 | 12.650.749 | 5.888.286 | 283.453 | 1.912.527 |
| Resultat før skat | -1.418.592 | 300.192 | 1.326.045 | -5.331.005 | -537.284 |
| Årets resultat | -1.418.592 | 300.192 | 1.326.045 | -5.331.005 | -537.284 |
| Egenkapital | -191.851 | 1.151.472 | 851.281 | -5.860.488 | -527.942 |
| Aktiver i alt | 13.594.170 | 4.524.644 | 38.694.683 | 29.655.647 | 2.121.322 |
| Omsætningsaktiver | 11.763.066 | 1.899.934 | 33.391.916 | 29.054.589 | 2.121.322 |
| Kortfristet gæld | 13.786.022 | 3.373.171 | 37.843.402 | 35.516.135 | 2.649.264 |
| Gæld i alt | 13.786.022 | 3.373.171 | 37.843.402 | 35.516.135 | 2.649.264 |
| Soliditetsgrad | -1.4% | 25.4% | 2.2% | -19.8% | -24.9% |
| Ansatte (gns.) | 9 | 14 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
VRAI Jewelry, LLC Siden 6 Feb 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Michael David Calonico Siden 11 Sep 2025Direktør
Produktionsenheder
1VRAI ApS
P-nr. 1026474163
Nybrogade 12, 1203 København K
Detailhandel med ure og smykker (477700)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.367.778 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -537.284 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VRAI ApS (CVR 41851279)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kunstigt, fremstillede, diamanter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.