V&V Holding ApS
CVR 39 74 76 34 · Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
V&V Holding ApS har CVR-nummer 39747634. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kongestien 55, 2830 Virum. Stiftet: 27. juli 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.668 kr., årets resultat -1.721 kr., egenkapital 117.494 kr., aktiver i alt 125.708 kr. Soliditetsgraden på 93,5 % er højere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.721 kr. er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som V&V Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kongestien 55, 2830 Virum
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Stiftet
- 27 Jul 2018
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering i aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39747634 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kongestien 55, 2830 Virum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,5%
▲ 63,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,11
▼ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,5%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
97,8%
▲ 97,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.668 | -1.429 | -1.108 | -2.547 | -1.875 |
| Resultat før skat | -1.721 | -77.627 | 124.508 | 9.617 | 18.436 |
| Årets resultat | -1.721 | -77.627 | 126.339 | 9.617 | 18.436 |
| Egenkapital | 117.494 | 119.214 | 196.841 | 70.503 | 60.886 |
| Aktiver i alt | 125.708 | 126.556 | 243.824 | 119.310 | 99.812 |
| Omsætningsaktiver | 99.485 | 100.333 | 141.537 | 2.645 | 33.761 |
| Kortfristet gæld | 8.214 | 7.342 | 46.983 | 48.807 | 38.926 |
| Gæld i alt | 8.214 | 7.342 | 46.983 | 48.807 | 38.926 |
| Soliditetsgrad | 93.5% | 94.2% | 80.7% | 59.1% | 61% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Simon Magnus Christiansen Siden 27 Jul 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Simon Magnus Christiansen Siden 6 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1V&V Holding ApS
P-nr. 1023823191
Kongestien 55, 2830 Virum
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -91.112 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -15.198 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 879 DKK | 176 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.114 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.900 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: V&V Holding ApS (CVR 39747634)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.