VVentures ApS
CVR 38 83 73 70 · København K · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
VVentures ApS har CVR-nummer 38837370. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Torvegade 50, 5. tv, 1400 København K. Stiftet: 7. august 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 19.625 kr., aktiver i alt 48.000 kr. Soliditetsgraden på 40,9 % er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VVentures ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Torvegade 50, 5. tv, 1400 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- roberto@syrup.dk
- Stiftet
- 7 Aug 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38837370 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Torvegade 50, 5. tv, 1400 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 19,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
40,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,0%
▲ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | 0 | -3.750 | -3.875 | -5.375 | -4.375 |
| Resultat før skat | 0 | -3.750 | -3.875 | -5.375 | -4.375 |
| Årets resultat | 0 | -3.750 | -3.875 | -5.375 | -4.375 |
| Egenkapital | 19.625 | 19.625 | 23.375 | 27.250 | 32.625 |
| Aktiver i alt | 48.000 | 48.000 | 48.000 | 48.000 | 48.000 |
| Omsætningsaktiver | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Kortfristet gæld | 28.375 | 28.375 | 24.625 | 20.750 | 15.375 |
| Gæld i alt | 28.375 | 28.375 | 24.625 | 20.750 | 15.375 |
| Soliditetsgrad | 40.9% | 40.9% | 48.7% | 56.8% | 68% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Roberto Ferro Siden 13 Jul 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Roberto Ferro Siden 13 Jul 2020Direktør
Produktionsenheder
1VVentures ApS
P-nr. 1022726206
Torvegade 50, 5. tv, 1400 København K
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.750 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.875 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.375 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.375 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VVentures ApS (CVR 38837370)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.