Walin Holding ApS
CVR 40 66 87 80 · Næstved · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Walin Holding ApS har CVR-nummer 40668780. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kalbyrisvej 32, 4700 Næstved. Stiftet: 12. juli 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.879 kr., årets resultat 303.756 kr., egenkapital 2.581.658 kr., aktiver i alt 2.646.456 kr. Soliditetsgraden på 97,6 % er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 303.756 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Walin Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kalbyrisvej 32, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 12 Jul 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-07-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40668780 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kalbyrisvej 32, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,8%
▼ 16,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
40,22
▼ 6,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,6%
▼ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-55,8%
▼ 55,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.879 | -8.251 | -8.751 | -7.250 | — |
| Resultat før skat | 335.879 | 714.242 | 999.288 | 704.256 | 0 |
| Årets resultat | 303.756 | 687.750 | 982.942 | 702.210 | 0 |
| Egenkapital | 2.581.658 | 2.412.903 | 1.725.152 | 742.210 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 2.646.456 | 2.464.605 | 1.916.558 | 771.364 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 2.606.456 | 2.424.605 | 1.876.558 | 731.364 | — |
| Kortfristet gæld | 64.798 | 51.702 | 191.406 | 29.154 | — |
| Gæld i alt | 64.798 | 51.702 | 191.406 | 29.154 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 97.6% | 97.9% | 90% | 96.2% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jannik Rasmus Walin Siden 12 Jul 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Jannik Rasmus Walin Siden 12 Jul 2019Direktør
Produktionsenheder
1Walin Holding ApS
P-nr. 1024883740
Kalbyrisvej 32, 4700 Næstved
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 114.700 DKK | 25.234 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 74.308 DKK | 16.346 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 9.346 DKK | 2.046 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Walin Holding ApS (CVR 40668780)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.