WEBNUTS ApS
CVR 32 93 19 87 · Lystrup · Andre IT- og computerserviceaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
WEBNUTS ApS har CVR-nummer 32931987. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre IT- og computerserviceaktiviteter (branchekode 629000). Adresse: Lyshøjen 2, st., 8520 Lystrup. Stiftet: 12. maj 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 4.565.262 kr., årets resultat 357.197 kr., egenkapital 857.678 kr., aktiver i alt 2.309.113 kr. Soliditetsgraden på 37,1 % er lavere end hos 65 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 357.197 kr. er højere end hos 76 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 15 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som WEBNUTS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
- Adresse
- Lyshøjen 2, st., 8520 Lystrup
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
2
2011 2018
- Telefon
- 32102222
- contact@webnuts.com
- Stiftet
- 12 May 2010
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- konsulentvirksomhed indenfor software og IT, virksomhed indenfor udlejning, byggeri og investering, samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-09-26
- Binavne
- Namic ApS Webnut ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32931987 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyshøjen 2, st., 8520 Lystrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
41,6%
▼ 16,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,63
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,1%
▼ 7,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-49,8%
▼ 49,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
786 virksomheder i «Andre IT- og computerserviceaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.565.262 | 5.380.310 | 6.132.471 | 7.617.610 | 11.680.996 |
| Resultat før skat | 460.863 | 916.229 | 1.215.335 | 2.864.708 | 7.021.167 |
| Årets resultat | 357.197 | 712.061 | 904.998 | 2.351.266 | 5.538.494 |
| Egenkapital | 857.678 | 1.220.481 | 1.808.420 | 2.903.422 | 6.052.156 |
| Aktiver i alt | 2.309.113 | 2.715.815 | 3.523.586 | 5.252.389 | 9.078.171 |
| Omsætningsaktiver | 2.194.924 | 2.561.088 | 3.320.583 | 5.044.417 | 8.794.480 |
| Kortfristet gæld | 1.350.675 | 1.286.166 | 1.401.929 | 1.830.625 | 1.292.735 |
| Gæld i alt | 1.451.435 | 1.495.334 | 1.715.166 | 2.348.067 | 3.021.115 |
| Soliditetsgrad | 37.1% | 44.9% | 51.3% | 55.3% | 66.7% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 5 | 7 | 7 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Four Nuts Holding ApS Siden 17 Nov 2016100% Ejer
Ledelse
2-
Jacob Schmidt Madsen Siden 12 May 2010Direktør
-
Martin Thøgersen Siden 24 Mar 2023Direktør
Produktionsenheder
1WEBNUTS ApS
P-nr. 1016050489
Lyshøjen 2, st., 8520 Lystrup
Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Four Nuts Holding ApS (CVR 38198475)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver computerserviceaktiviteter, byggeri, software.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.