WELLFAREMEDICO HOLDING ApS
CVR 35 47 59 31 · Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
WELLFAREMEDICO HOLDING ApS har CVR-nummer 35475931. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Industrivej 29, 4200 Slagelse. Stiftet: 16. september 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -14.575 kr., årets resultat -25.394 kr., egenkapital -917.648 kr., aktiver i alt 55.999 kr. Soliditetsgraden på -1.638,7 % er lavere end hos 98 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -25.394 kr. er lavere end hos 81 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som WELLFAREMEDICO HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Industrivej 29, 4200 Slagelse
- Kommune
- SLAGELSE
- Stiftet
- 16 Sep 2013
- Selskabskapital
- 80.001 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab gennem direkte eller indirekte kapitalinteresser i andre virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-05-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35475931 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 29, 4200 Slagelse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
11,20
▼ 6,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1.638,7%
▼ 613,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
93,2%
▲ 93,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.575 | -9.493 | -11.575 | -14.081 | -10.690 |
| Resultat før skat | -28.519 | -376.819 | -34.580 | — | — |
| Årets resultat | -25.394 | -374.786 | -27.562 | -33.666 | -29.533 |
| Egenkapital | -917.648 | -892.255 | -517.468 | -489.907 | -456.240 |
| Aktiver i alt | 55.999 | 86.987 | 465.854 | 473.101 | 476.231 |
| Omsætningsaktiver | 55.999 | 86.987 | 465.854 | 473.101 | — |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 5.000 | 983.322 | 963.007 | — |
| Gæld i alt | 973.647 | 979.241 | 983.322 | 963.007 | 476.231 |
| Soliditetsgrad | -1638.7% | -1025.7% | -111.1% | -103.6% | -95.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
BRUUN & FOGED HOLDING ApS Siden 10 Jan 202266,67% Ejer
-
PEG HOLDING ApS Siden 10 Jan 202233,33% Ejer
Ledelse
1-
René Rasmussen Siden 25 Aug 2026Likvidator
Produktionsenheder
1WELLFAREMEDICO HOLDING ApS
P-nr. 1018760157
Industrivej 29, 4200 Slagelse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -175.673 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -64.670 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BRUUN & FOGED HOLDING ApS (CVR 29413711)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalinteresser, gennem, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.