Wialca-Holding ApS
CVR 43 70 50 67 · Skanderborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Wialca-Holding ApS har CVR-nummer 43705067. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kildeparken 46, 8660 Skanderborg. Stiftet: 11. oktober 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 175.459 kr., egenkapital 4.938.490 kr., aktiver i alt 4.947.228 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 175.459 kr. er højere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Wialca-Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kildeparken 46, 8660 Skanderborg
- Kommune
- SKANDERBORG
- Stiftet
- 11 Oct 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering og at eje kapitalandele
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-10-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43705067 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 6488IA152NQ15LS0T111
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kildeparken 46, 8660 Skanderborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,6%
▲ 1,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
300,04
▲ 300,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
78,7%
▲ 78,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 175.459 | 98.205 | 1.982.318 | 577.493 |
| Årets resultat | 175.459 | 98.205 | 1.982.318 | 577.493 |
| Egenkapital | 4.938.490 | 4.898.031 | 4.921.826 | 3.057.308 |
| Aktiver i alt | 4.947.228 | 4.916.851 | 4.929.526 | 3.062.308 |
| Omsætningsaktiver | 2.621.740 | 439 | 120.637 | — |
| Kortfristet gæld | 8.738 | 18.820 | 7.700 | 5.000 |
| Gæld i alt | 8.738 | 18.820 | 7.700 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.6% | 99.8% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Camilla Langelund Sørensen Siden 11 Oct 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Camilla Langelund Sørensen Siden 11 Oct 2022Direktør
Produktionsenheder
1Wialca-Holding ApS
P-nr. 1028832601
Kildeparken 46, 8660 Skanderborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -8.508 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.213 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Wialca-Holding ApS (CVR 43705067)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.