WSA Holding ApS
CVR 40 38 21 78 · Frederiksberg C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
WSA Holding ApS har CVR-nummer 40382178. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Forhåbningsholms Alle 3, 1904 Frederiksberg C. Stiftet: 27. marts 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -7.343 kr., årets resultat -33.347 kr., egenkapital 5.247 kr., aktiver i alt 50.000 kr. Soliditetsgraden på 10,5 % er lavere end hos 86 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -33.347 kr. er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som WSA Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Forhåbningsholms Alle 3, 1904 Frederiksberg C
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Stiftet
- 27 Mar 2019
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- handel og industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-04-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40382178 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Forhåbningsholms Alle 3, 1904 Frederiksberg C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-635,5%
▼ 623,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
10,5%
▼ 40,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-597,8%
▼ 597,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.343 | -4.740 | -4.280 | 0 | — |
| Resultat før skat | — | -4.779 | -6.288 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -33.347 | -4.779 | -6.288 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 5.247 | 38.594 | 43.373 | 50.000 | 50.000 |
| Aktiver i alt | 50.000 | 76.000 | 76.000 | 76.000 | 76.000 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 44.753 | 37.406 | 32.627 | 26.000 | 26.000 |
| Gæld i alt | 44.753 | 37.406 | 32.627 | 26.000 | 26.000 |
| Soliditetsgrad | 10.5% | 50.8% | 57.1% | 65.8% | 65.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Amalie Sofie Wichmand Siden 8 Apr 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Amalie Sofie Wichmand Siden 8 Apr 2019Direktør
Produktionsenheder
1WSA Holding ApS
P-nr. 1024547694
Forhåbningsholms Alle 3, 1904 Frederiksberg C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.072.465 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | — | — | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: WSA Holding ApS (CVR 40382178)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.