Wulf & Munk Renovering ApS
CVR 41 61 50 60 · Aarhus C · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Wulf & Munk Renovering ApS har CVR-nummer 41615060. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Rungstedvej 11, 8000 Aarhus C. Stiftet: 17. august 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. august 2024 – 31. juli 2025): bruttofortjeneste 658.465 kr., årets resultat 18.086 kr., egenkapital 309.982 kr., aktiver i alt 1.072.256 kr. Soliditetsgraden på 28,9 % er lavere end hos 53 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 18.086 kr. er lavere end hos 54 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 32 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Wulf & Munk Renovering ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Rungstedvej 11, 8000 Aarhus C
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 17 Aug 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-08-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41615060 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rungstedvej 11, 8000 Aarhus C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,8%
▼ 38,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,36
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
28,9%
▼ 22,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-91,8%
▼ 91,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 658.465 | 963.072 | 1.236.426 | 1.312.048 | 398.112 |
| Resultat før skat | 23.297 | 281.569 | 474.161 | 569.472 | 44.792 |
| Årets resultat | 18.086 | 219.346 | 368.500 | 443.564 | 34.886 |
| Egenkapital | 309.982 | 491.896 | 772.550 | 518.450 | 74.886 |
| Aktiver i alt | 1.072.256 | 954.461 | 1.117.604 | 1.037.878 | 468.928 |
| Omsætningsaktiver | 1.024.589 | 906.794 | 1.069.937 | 990.211 | 468.928 |
| Kortfristet gæld | 755.990 | 451.449 | 340.671 | 507.628 | 393.442 |
| Gæld i alt | 755.990 | 451.449 | 340.671 | 507.628 | 393.442 |
| Soliditetsgrad | 28.9% | 51.5% | 69.1% | 50% | 16% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Wulf & Munk Holding ApS Siden 3 Feb 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Munk Siden 17 Aug 2020Direktør
Produktionsenheder
1Wulf & Munk Renovering ApS
P-nr. 1026183320
Rungstedvej 11, 8000 Aarhus C
Opførelse af bygninger (410000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 521.484 DKK | 114.708 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 42.308 DKK | 9.306 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Wulf & Munk Holding ApS (CVR 43827537)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.