Y2 Studio ApS
CVR 31 59 40 73 · Brøndby · Fotografiske aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Y2 Studio ApS har CVR-nummer 31594073. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fotografiske aktiviteter (branchekode 742000). Adresse: Priorparken 880, st., 2605 Brøndby. Stiftet: 30. juni 2008. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 4.220.526 kr., årets resultat 226.737 kr., egenkapital 1.888.838 kr., aktiver i alt 4.535.251 kr. Soliditetsgraden på 41,6 % er lavere end hos 51 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 226.737 kr. er højere end hos 87 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 28 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Y2 Studio ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fotografiske aktiviteter (742000)
- Adresse
- Priorparken 880, st., 2605 Brøndby
- Kommune
- BRØNDBY
- Antal ansatte
-
6
2008 2018
- Telefon
- 22363327
- mikkel@yellows.dk
- Stiftet
- 30 Jun 2008
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- fotografvirksomhed, udlejning af fotostudier samt andre aktiviteter efter direktions anvisning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-01-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31594073 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Priorparken 880, st., 2605 Brøndby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,0%
▼ 46,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,32
▼ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
41,6%
▼ 20,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-85,3%
▼ 85,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
392 virksomheder i «Fotografiske aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.220.526 | 5.844.666 | 4.639.591 | 5.988.295 | 6.260.940 |
| Resultat før skat | 312.060 | 1.992.459 | -157.025 | 1.395.528 | 1.443.904 |
| Årets resultat | 226.737 | 1.543.691 | -126.087 | 1.088.467 | 1.131.429 |
| Egenkapital | 1.888.838 | 2.662.101 | 1.118.410 | 2.244.497 | 2.270.431 |
| Aktiver i alt | 4.535.251 | 4.295.126 | 2.574.801 | 3.976.651 | 5.225.605 |
| Omsætningsaktiver | 2.871.017 | 3.688.529 | 1.705.635 | 3.071.343 | 4.170.278 |
| Kortfristet gæld | 2.181.504 | 1.163.197 | 990.535 | 1.257.545 | 2.531.690 |
| Gæld i alt | 2.620.041 | 1.596.336 | 1.409.024 | 1.653.849 | 2.919.842 |
| Soliditetsgrad | 41.6% | 62% | 43.4% | 56.4% | 43.4% |
| Ansatte (gns.) | 6 | 6 | 7 | 7 | 9 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
YELLOWS HOLDING ApS Siden 17 Feb 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Mikkel Rahr Mortensen Siden 30 Jun 2008Direktør
Produktionsenheder
1Y2 Studio ApS
P-nr. 1014561230
Priorparken 880, st., 2605 Brøndby
Fotografiske aktiviteter (742000)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: YELLOWS HOLDING ApS (CVR 34089485)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fotostudier, fotografvirksomhed, anvisning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.