YAYA ApS
CVR 33 87 36 03 · Haderslev · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
YAYA ApS har CVR-nummer 33873603. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Fjølnersvej 6, 6100 Haderslev. Stiftet: 24. august 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 23. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 9.608.243 kr., årets resultat 2.161.646 kr., egenkapital 3.939.084 kr., aktiver i alt 6.658.745 kr. Soliditetsgraden på 59,2 % er højere end hos 81 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.161.646 kr. er højere end hos 96 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 41 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som YAYA ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Fjølnersvej 6, 6100 Haderslev
- Kommune
- HADERSLEV
- Antal ansatte
-
23
2011 2018
- mail@yaya-aps.dk
- Stiftet
- 24 Aug 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- drift af restaurations- og detailvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2013-09-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33873603 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fjølnersvej 6, 6100 Haderslev
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
54,9%
▲ 15,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,98
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
59,2%
▲ 29,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
210,1%
▲ 210,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 9.608.243 | 6.836.836 | 5.307.859 | 5.894.970 | 6.588.128 |
| Resultat før skat | 2.768.626 | 890.961 | 931.638 | 1.802.485 | 2.664.969 |
| Årets resultat | 2.161.646 | 697.182 | 729.606 | 1.411.188 | 2.082.094 |
| Egenkapital | 3.939.084 | 1.777.438 | 1.080.256 | 1.750.650 | 2.339.461 |
| Aktiver i alt | 6.658.745 | 6.057.934 | 3.987.572 | 4.151.050 | 3.734.125 |
| Omsætningsaktiver | 2.612.497 | 1.489.740 | 1.879.975 | — | — |
| Kortfristet gæld | 2.663.014 | 3.252.804 | 2.846.491 | 2.354.805 | 1.349.684 |
| Gæld i alt | 2.663.014 | 4.192.173 | 2.846.491 | 2.354.805 | 1.349.684 |
| Soliditetsgrad | 59.2% | 29.3% | 27.1% | 42.2% | 62.7% |
| Ansatte (gns.) | 10 | 8 | 6 | 5 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Yaya Holding ApS Siden 27 Jan 2017100% Ejer
Ledelse
2-
Jingyi Yan Siden 24 Aug 2011Direktør
-
Anders Goltermann Siden 22 May 2015Direktør
Produktionsenheder
2Sushi Room Haderslev
P-nr. 1017075094
Gravene 6C, 6100 Haderslev
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 13 ansatte
Sushi Room Aabenraa
P-nr. 1029801831
Vestergade 3A, 6200 Aabenraa
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 9 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
2 kontrolstederSushi Room
Gravene 6C, 6100 Haderslev
Senest kontrolleret 25 Mar 2026
Sushi Room Aabenraa
Vestergade 3A, 6200 Aabenraa
Senest kontrolleret 18 Feb 2026
Kilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Yaya Holding ApS (CVR 38378805)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver detailvirksomhed, restaurations, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.