YC Invest ApS
CVR 40 84 67 35 · Næstved · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
YC Invest ApS har CVR-nummer 40846735. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Farimagsvej 36, 4700 Næstved. Stiftet: 8. oktober 2019. Status: under konkurs. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -239.682 kr., årets resultat -239.719 kr., egenkapital -1.506.307 kr., aktiver i alt 4.619 kr. Soliditetsgraden på -32.611,1 % er lavere end hos 100 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -239.719 kr. er lavere end hos 84 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som YC Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Farimagsvej 36, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
- 4
- Stiftet
- 8 Oct 2019
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- indenfor restauration
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-10-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40846735 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Farimagsvej 36, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,00
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-32.611,1%
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-19,9%
▼ 19,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -239.682 | -122.429 | -61.283 | 45.236 | — |
| Resultat før skat | -239.719 | -119.506 | -365.370 | -354.362 | — |
| Årets resultat | -239.719 | -199.887 | -284.989 | -122.935 | — |
| Egenkapital | -1.506.307 | -1.266.588 | -1.066.702 | -781.713 | -658.778 |
| Aktiver i alt | 4.619 | 0 | 396.808 | 334.705 | 125.088 |
| Omsætningsaktiver | 4.619 | 0 | 321.808 | 259.705 | 50.088 |
| Kortfristet gæld | 1.510.926 | 1.266.588 | 1.463.510 | 1.116.418 | 783.866 |
| Gæld i alt | 1.510.926 | 1.266.588 | 1.463.510 | 1.116.418 | 783.866 |
| Soliditetsgrad | -32611.1% | — | -268.8% | -233.6% | -526.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 4 | 4 | 4 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Y. A. Holding ApS Siden 8 Oct 2019100% Ejer
Produktionsenheder
1YC Invest ApS
P-nr. 1025114066
Farimagsvej 36, 4700 Næstved
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Y. A. Holding ApS (CVR 40789898)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restauration, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms