Ydermolen ApS
CVR 37 87 27 41 · Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Ydermolen ApS har CVR-nummer 37872741. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kottesgade 13, 5000 Odense C. Stiftet: 8. juli 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -35.115 kr., årets resultat 166.066 kr., egenkapital 8.351.522 kr., aktiver i alt 8.409.060 kr. Soliditetsgraden på 99,3 % er højere end hos 80 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 166.066 kr. er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Ydermolen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kottesgade 13, 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 8 Jul 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-02-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37872741 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kottesgade 13, 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,0%
▲ 4,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
147,91
▲ 44,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,3%
▲ 0,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
179,7%
▲ 179,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -35.115 | -39.103 | -69.593 | -411.614 | -33.602 |
| Resultat før skat | 212.903 | -56.656 | 270.536 | -164.753 | 198.214 |
| Årets resultat | 166.066 | -208.470 | 211.018 | -128.507 | 154.607 |
| Egenkapital | 8.351.522 | 8.185.456 | 8.393.926 | 8.182.908 | 8.311.415 |
| Aktiver i alt | 8.409.060 | 8.266.096 | 8.482.807 | 8.234.399 | 8.361.272 |
| Omsætningsaktiver | 8.409.060 | 8.266.096 | 8.106.474 | 7.864.004 | 8.361.272 |
| Kortfristet gæld | 56.852 | 79.954 | 88.881 | 51.491 | 49.857 |
| Gæld i alt | 56.852 | 79.954 | 88.881 | 51.491 | 49.857 |
| Soliditetsgrad | 99.3% | 99% | 99% | 99.4% | 99.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TOGT EJENDOMSUDVIKLING A/S Siden 15 May 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Mogens Tveskov Siden 8 Jul 2016Direktør
Produktionsenheder
1Ydermolen ApS
P-nr. 1021594446
Kottesgade 13, 5000 Odense C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TOGT A/S (CVR 41464097)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.