YIN-YANG ApS
CVR 33 37 67 31 · København SV · Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
YIN-YANG ApS har CVR-nummer 33376731. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer (branchekode 869600). Adresse: Etta Camerons Vej 13, st. th, 2450 København SV. Stiftet: 21. december 2010. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 414.705 kr., årets resultat -189.873 kr., egenkapital 188.260 kr., aktiver i alt 431.757 kr. Soliditetsgraden på 43,6 % er lavere end hos 55 % af de 481 virksomheder i branchen «Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -189.873 kr. er lavere end hos 92 % af de 481 virksomheder i branchen «Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som YIN-YANG ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer (869600)
- Adresse
- Etta Camerons Vej 13, st. th, 2450 København SV
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
2
2011 2018
- Telefon
- 42347815
- kangshihan8327@hotmail.com
- Hjemmeside
- jiankang.dk
- Stiftet
- 21 Dec 2010
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- udbrede viden om TCM, traditionel kinesisk medicin, at rådgive omkring regnskab, virksomhedsstrategier og IT samt at udgive publikationer relateret hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller direktørerne i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-11-22
- Binavne
- YIN-YANG AF 2010 ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33376731 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Etta Camerons Vej 13, st. th, 2450 København SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-100,9%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,42
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
43,6%
▼ 10,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
481 virksomheder i «Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 414.705 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -189.873 | — | — | — | — |
| Årets resultat | -189.873 | — | — | — | — |
| Egenkapital | 188.260 | 378.134 | 572.803 | 989.780 | 750.948 |
| Aktiver i alt | 431.757 | 698.247 | 947.275 | 1.384.802 | 1.121.773 |
| Omsætningsaktiver | 102.348 | 104.982 | 90.154 | 263.825 | 966.763 |
| Kortfristet gæld | 243.497 | 320.113 | 374.472 | 395.022 | 370.825 |
| Gæld i alt | 243.497 | 320.113 | 374.472 | 395.022 | 370.825 |
| Soliditetsgrad | 43.6% | 54.2% | 60.5% | 71.5% | 66.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Shihan Kang Siden 1 Jul 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Shihan Kang Siden 1 Jul 2016Adm. dir.
Produktionsenheder
1YIN-YANG ApS
P-nr. 1016533110
Etta Camerons Vej 13, st. th, 2450 København SV
Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer (869600)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -194.669 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -484.340 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 306.196 DKK | 67.342 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 736.859 DKK | 162.096 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 26.436 DKK | 5.808 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: YIN-YANG ApS (CVR 33376731)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tcm, virksomhedsstrategier, kinesisk.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.