YMAT HOLDING ApS
CVR 35 40 02 81 · Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
YMAT HOLDING ApS har CVR-nummer 35400281. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Strandvejen 140B, 2900 Hellerup. Stiftet: 10. juli 2013. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. september 2024 – 31. august 2025): bruttofortjeneste -11.504 kr., årets resultat 576.834 kr., egenkapital 4.018.147 kr., aktiver i alt 4.225.401 kr. Soliditetsgraden på 95,1 % er højere end hos 60 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 576.834 kr. er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som YMAT HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Strandvejen 140B, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 10 Jul 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- handel, investering, finansiering samt aktie- eller anpartsbesiddelse i datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-07-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35400281 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500J5AFF6D0379083
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 140B, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
14,4%
▼ 3,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
51,45
▼ 445,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,1%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-11,6%
▼ 11,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.504 | -9.460 | -8.667 | -7.019 | -7.015 |
| Resultat før skat | 595.556 | 693.488 | 360.989 | 538.229 | 777.951 |
| Årets resultat | 576.834 | 652.325 | 364.804 | 583.872 | 767.941 |
| Egenkapital | 4.018.147 | 3.563.313 | 3.028.788 | 2.778.384 | 2.307.512 |
| Aktiver i alt | 4.225.401 | 3.718.983 | 3.344.027 | 3.016.482 | 2.557.163 |
| Omsætningsaktiver | 3.631.799 | 3.140.570 | 2.885.160 | 2.183.338 | 1.744.220 |
| Kortfristet gæld | 70.590 | 6.320 | 240.177 | 238.098 | 44.485 |
| Gæld i alt | 207.254 | 155.670 | 315.239 | 238.098 | 249.651 |
| Soliditetsgrad | 95.1% | 95.8% | 90.6% | 92.1% | 90.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Yvan Regis Teillet Siden 10 Jul 201350% Ejer
-
Marianne Teillet Siden 10 Jul 201350% Ejer
Ledelse
1-
Yvan Regis Teillet Siden 10 Jul 2013Direktør
Produktionsenheder
1YMAT HOLDING ApS
P-nr. 1018630148
Strandvejen 140B, 2900 Hellerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 892.527 DKK | 196.350 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 532.140 DKK | 117.062 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 838.680 DKK | 184.492 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.055.365 DKK | 232.166 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 680.113 DKK | 149.622 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: YMAT HOLDING ApS (CVR 35400281)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anpartsbesiddelse, aktie, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.