You Sense It Group ApS
CVR 37 14 76 48 · Valby · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
You Sense It Group ApS har CVR-nummer 37147648. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Valby Langgade 48, 3. 1, 2500 Valby. Stiftet: 8. oktober 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -140.900 kr., årets resultat -146.834 kr., egenkapital 128.082 kr., aktiver i alt 246.032 kr. Soliditetsgraden på 52,1 % er lavere end hos 61 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -146.834 kr. er lavere end hos 87 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som You Sense It Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Valby Langgade 48, 3. 1, 2500 Valby
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 26211550
- henrik@yousenseit.com
- Hjemmeside
- www.yousenseit.com
- Stiftet
- 8 Oct 2015
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- konsulentvirksomhed, handel med varer og tjenesteydelser, primært indenfor detailhandel og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-03-08
- Binavne
- YSI Intelligence Shopping ApS YSI Neuro Shopping ApS YSI Sensory Shopping ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37147648 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Valby Langgade 48, 3. 1, 2500 Valby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-114,6%
▼ 163,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,87
▼ 12,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
52,1%
▼ 44,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-210,3%
▼ 210,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -140.900 | 131.698 | 12.760 | -33.917 | 15.542 |
| Resultat før skat | -146.834 | 131.780 | 10.767 | -34.014 | 15.190 |
| Årets resultat | -146.834 | 133.176 | 10.767 | -34.014 | 11.802 |
| Egenkapital | 128.082 | 274.917 | 141.741 | 130.974 | 164.988 |
| Aktiver i alt | 246.032 | 285.961 | 264.911 | 264.284 | 246.343 |
| Omsætningsaktiver | 102.958 | 142.887 | 121.837 | 121.210 | 103.269 |
| Kortfristet gæld | 117.950 | 11.044 | 123.170 | 133.310 | 79.365 |
| Gæld i alt | 117.950 | 11.044 | 123.170 | 133.310 | 81.355 |
| Soliditetsgrad | 52.1% | 96.1% | 53.5% | 49.6% | 67% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CARMASCHACK HOLDING ApS Siden 9 Mar 2017100% Ejer
Ledelse
2-
Henrik Madsen Dreijer Siden 4 Aug 2016Adm. dir.
-
Henrik Madsen Dreijer Siden 4 Aug 2016Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1You Sense It Group ApS
P-nr. 1020801340
Valby Langgade 48, 3. 1, 2500 Valby
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CARMASCHACK HOLDING ApS (CVR 37139726)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tjenesteydelser, konsulentvirksomhed, varer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.