Zachattack ApS
CVR 38 82 90 92 · København S · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Zachattack ApS har CVR-nummer 38829092. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Ved Stadsgraven 9, kl. tv, 2300 København S. Stiftet: 2. august 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.887 kr., årets resultat -7.887 kr., egenkapital 15.875 kr., aktiver i alt 15.875 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 94 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -7.887 kr. er lavere end hos 74 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Zachattack ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Ved Stadsgraven 9, kl. tv, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 2 Aug 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kontrollerende andele i andre finansielle selskaber og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-09-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38829092 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ved Stadsgraven 9, kl. tv, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-49,7%
▲ 5,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 77,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-31,7%
▼ 31,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.887 | -6.000 | -8.813 | — | — |
| Resultat før skat | -7.887 | -5.987 | -8.790 | -9.786 | 60.245 |
| Årets resultat | -7.887 | -5.987 | -8.790 | -9.786 | 60.245 |
| Egenkapital | 15.875 | 10.842 | 32.732 | 41.522 | 51.308 |
| Aktiver i alt | 15.875 | 48.762 | 57.420 | 62.710 | 72.496 |
| Omsætningsaktiver | 15.875 | 48.762 | 56.249 | 61.539 | 71.996 |
| Kortfristet gæld | — | 37.920 | 24.688 | 21.188 | 21.188 |
| Gæld i alt | 15.875 | 37.920 | 24.688 | 21.188 | 21.188 |
| Soliditetsgrad | 100% | 22.2% | 57% | 66.2% | 70.8% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Zacharias Dyna Knudsen Siden 2 Aug 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Zacharias Dyna Knudsen Siden 15 Jan 2019Direktør
Produktionsenheder
1Zachattack ApS
P-nr. 1022716820
Ved Stadsgraven 9, kl. tv, 2300 København S
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.987 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.790 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.536 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -4.755 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.787 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Zachattack ApS (CVR 38829092)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kontrollerende, andele.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.