INTHO HOLDING ApS
CVR 10 13 83 61 · Ans By · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
INTHO HOLDING ApS har CVR-nummer 10138361. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Søndermarksgade 43, 8643 Ans By. Stiftet: 27. juni 2003. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.750 kr., årets resultat 84.223 kr., egenkapital 2.648.354 kr., aktiver i alt 2.711.143 kr. Soliditetsgraden på 97,7 % er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 84.223 kr. er højere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som INTHO HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Søndermarksgade 43, 8643 Ans By
- Kommune
- SILKEBORG
- Stiftet
- 27 Jun 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier i datterselskaber, og derigennem være moderselskab/holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK10138361 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndermarksgade 43, 8643 Ans By
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,2%
▲ 2,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,58
▼ 0,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,7%
▼ 1,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
358,9%
▲ 358,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.750 | -8.125 | -10.750 | -10.000 | -9.750 |
| Resultat før skat | 83.365 | 16.815 | 38.523 | 50.045 | 861.850 |
| Årets resultat | 84.223 | 18.355 | 42.197 | 51.245 | 865.766 |
| Egenkapital | 2.648.354 | 2.631.632 | 2.674.277 | 2.690.980 | 2.696.935 |
| Aktiver i alt | 2.711.143 | 2.660.012 | 2.705.120 | 2.993.039 | 3.015.648 |
| Omsætningsaktiver | 161.874 | 97.780 | 68.855 | 161.975 | 773.657 |
| Kortfristet gæld | 62.789 | 28.380 | 30.843 | 302.059 | 318.713 |
| Gæld i alt | 62.789 | 28.380 | 30.843 | 302.059 | 318.713 |
| Soliditetsgrad | 97.7% | 98.9% | 98.9% | 89.9% | 89.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hans Eigil Haugaard Siden 27 Jun 2003100% Ejer
Ledelse
1-
Hans Eigil Haugaard Siden 27 Jun 2003Direktør
Produktionsenheder
1INTHO HOLDING ApS
P-nr. 1009957193
Søndermarksgade 43, 8643 Ans By
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 21.293 DKK | 4.664 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 74.669 DKK | 16.412 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 497.058 DKK | 109.340 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INTHO HOLDING ApS (CVR 10138361)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver derigennem, moderselskab, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.