MJ TØLLØSE HOLDING ApS
CVR 10 15 31 23 · Tølløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MJ TØLLØSE HOLDING ApS har CVR-nummer 10153123. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lunderødvej 2, 4340 Tølløse. Stiftet: 15. december 2003. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -53.284 kr., årets resultat -262.977 kr., egenkapital 26.719.100 kr., aktiver i alt 32.921.348 kr. Soliditetsgraden på 81,2 % er lavere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -262.977 kr. er lavere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MJ TØLLØSE HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lunderødvej 2, 4340 Tølløse
- Kommune
- HOLBÆK
- Stiftet
- 15 Dec 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2003-12-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK10153123 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 2549005HHU28KXENOE35
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lunderødvej 2, 4340 Tølløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1,0%
▼ 12,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,11
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
81,2%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-108,4%
▼ 108,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -53.284 | 606.571 | 816.494 | 72.786 | -31.251 |
| Resultat før skat | -306.175 | 3.188.088 | 7.824.813 | 918.027 | 4.222.528 |
| Årets resultat | -262.977 | 3.116.466 | 7.702.985 | 925.820 | 4.243.059 |
| Egenkapital | 26.719.100 | 27.045.377 | 23.987.810 | 16.342.025 | 15.416.205 |
| Aktiver i alt | 32.921.348 | 33.454.264 | 30.330.596 | 22.037.078 | 19.925.507 |
| Omsætningsaktiver | 711.151 | 2.177.196 | 3.884.769 | 3.177.783 | 2.871.180 |
| Kortfristet gæld | 6.202.248 | 6.372.034 | 6.170.262 | 5.695.053 | 4.509.302 |
| Gæld i alt | 6.202.248 | 6.408.887 | 6.342.786 | 5.695.053 | 4.509.302 |
| Soliditetsgrad | 81.2% | 80.8% | 79.1% | 74.2% | 77.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Hybertz Vesterlyng Siden 15 Dec 2003100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Hybertz Vesterlyng Siden 15 Dec 2003Direktør
Produktionsenheder
1MJ TØLLØSE HOLDING ApS
P-nr. 1010271653
Lunderødvej 2, 4340 Tølløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.399.834 DKK | 307.956 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 8.793.952 DKK | 1.934.658 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.930.370 DKK | 424.666 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -2.020.777 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MJ TØLLØSE HOLDING ApS (CVR 10153123)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Koncern
Fra ejerskab registreret i GLEIF (LEI)Datterselskaber
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.