JØRGEN RASMUSSEN ApS
CVR 12 60 70 83 · Hinnerup · Reparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
JØRGEN RASMUSSEN ApS har CVR-nummer 12607083. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Reparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukter (branchekode 331100). Adresse: Anneksvej 1, 8382 Hinnerup. Stiftet: 1. september 1988. Status: ophørt 14. september 2026. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -1.365 kr., årets resultat -43.676 kr., egenkapital -204.303 kr., aktiver i alt 98.020 kr. Soliditetsgraden på -208,4 % er lavere end hos 99 % af de 176 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -43.676 kr. er lavere end hos 80 % af de 176 virksomheder i branchen «Reparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JØRGEN RASMUSSEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Reparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukter (331100)
- Adresse
- Anneksvej 1, 8382 Hinnerup
- Kommune
- FAVRSKOV
- Antal ansatte
-
1
1997 2018
- Stiftet
- 1 Sep 1988
- Ophørt
- 14 Sep 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK12607083 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Anneksvej 1, 8382 Hinnerup
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,32
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-208,4%
▼ 86,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
45,2%
▲ 45,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
176 virksomheder i «Reparation og vedligeholdelse af færdige metalprodukter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.365 | -41.853 | 20.168 | -204 | 13.906 |
| Resultat før skat | -43.676 | -79.677 | -29.524 | -45.312 | -41.485 |
| Årets resultat | -43.676 | -79.677 | -29.524 | -45.312 | -41.485 |
| Egenkapital | -204.303 | -160.627 | -80.950 | -51.425 | -6.111 |
| Aktiver i alt | 98.020 | 131.641 | 226.306 | 246.206 | 268.078 |
| Omsætningsaktiver | 98.020 | 131.641 | 226.306 | 246.206 | 268.078 |
| Kortfristet gæld | 302.323 | 292.268 | 307.256 | 297.631 | 274.189 |
| Gæld i alt | 302.323 | 292.268 | 307.256 | 297.631 | 274.189 |
| Soliditetsgrad | -208.4% | -122% | -35.8% | -20.9% | -2.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -43.114 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -79.115 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -29.524 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -45.312 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -41.185 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JØRGEN RASMUSSEN ApS (CVR 12607083)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
16 Sep 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver metalprodukter, færdige, vedligeholdelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms