LARSEN FUEL HOLDING ApS
CVR 17 90 75 49 · Haslev · Anden rengøring · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LARSEN FUEL HOLDING ApS har CVR-nummer 17907549. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden rengøring (branchekode 812300). Adresse: Færøgade 13, 4690 Haslev. Stiftet: 9. juni 1994. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -20.725 kr., årets resultat 19.988 kr., egenkapital 1.028.842 kr., aktiver i alt 1.061.062 kr. Soliditetsgraden på 97,0 % er højere end hos 94 % af de 192 virksomheder i branchen «Anden rengøring», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 19.988 kr. er lavere end hos 59 % af de 192 virksomheder i branchen «Anden rengøring», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LARSEN FUEL HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden rengøring (812300)
- Adresse
- Færøgade 13, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Telefon
- 56310441
- Stiftet
- 9 Jun 1994
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- investering- og finansieringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-03-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK17907549 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Færøgade 13, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,9%
▼ 2,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
29,05
▼ 107,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,0%
▼ 2,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-59,6%
▼ 59,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
192 virksomheder i «Anden rengøring»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.725 | -7.000 | -5.073 | -4.000 | -5.000 |
| Resultat før skat | 26.883 | 63.801 | 38.487 | 37.296 | -5.000 |
| Årets resultat | 19.988 | 49.428 | 25.988 | 30.488 | -3.900 |
| Egenkapital | 1.028.842 | 1.076.354 | 1.148.926 | 1.240.738 | 1.324.650 |
| Aktiver i alt | 1.061.062 | 1.083.354 | 1.213.315 | 1.297.589 | 1.395.566 |
| Omsætningsaktiver | 936.062 | 958.354 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 32.220 | 7.000 | 64.389 | 56.851 | 70.916 |
| Gæld i alt | 32.220 | 7.000 | 64.389 | 56.851 | 70.916 |
| Soliditetsgrad | 97% | 99.4% | 94.7% | 95.6% | 94.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Aage Larsen Siden 1 Jun 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Aage Larsen Siden 9 Jun 1994Direktør
Produktionsenheder
1LARSEN FUEL HOLDING ApS
P-nr. 1003613616
Færøgade 13, 4690 Haslev
Anden rengøring (812300)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 412.977 DKK | 90.838 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 433.680 DKK | 95.392 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 352.488 DKK | 77.528 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 334.356 DKK | 73.546 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 414.674 DKK | 91.212 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LARSEN FUEL HOLDING ApS (CVR 17907549)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver finansieringsvirksomhed, rengøring.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.