LOUNI INVEST ApS
CVR 20 08 34 33 · Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LOUNI INVEST ApS har CVR-nummer 20083433. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skolebakken 12, 6000 Kolding. Stiftet: 16. juni 1997. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -178.497 kr., årets resultat -3.839.600 kr., egenkapital 59.318.845 kr., aktiver i alt 59.358.705 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -3.839.600 kr. er lavere end hos 98 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LOUNI INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skolebakken 12, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Antal ansatte
-
1
2008 2018
- Telefon
- 75532530
- Stiftet
- 16 Jun 1997
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- indgå forretninger på de finansielle markeder, herunder optage lån til køb af værdipapirer og iøvrigt være passiv virksomhedsdeltager
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2011-09-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK20083433 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300YK5XYQ750TUJ30
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skolebakken 12, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-6,5%
▼ 11,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1.120,00
▲ 1.049,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-219,7%
▼ 219,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -178.497 | -234.567 | -85.136 | -63.291 | -52.837 |
| Resultat før skat | -5.041.564 | 4.194.019 | 5.842.962 | 1.767.016 | 18.378.470 |
| Årets resultat | -3.839.600 | 3.206.552 | 5.000.033 | 1.895.679 | 16.129.573 |
| Egenkapital | 59.318.845 | 68.658.445 | 66.151.892 | 61.351.859 | 60.656.180 |
| Aktiver i alt | 59.358.705 | 69.399.755 | 66.199.935 | 61.375.900 | 62.761.760 |
| Omsætningsaktiver | 44.643.139 | 52.635.626 | 47.771.418 | 42.597.042 | 41.423.039 |
| Kortfristet gæld | 39.860 | 741.310 | 48.043 | 24.041 | 2.105.580 |
| Gæld i alt | 39.860 | 741.310 | 48.043 | 24.041 | 2.105.580 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 98.9% | 99.9% | 100% | 96.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Karin Lis Nissen Siden 16 Jan 2024100% Ejer
Ledelse
4-
Karin Lis Nissen Siden 20 Jan 2024Bestyrelsesmedlem
-
Karin Lis Nissen Siden 20 Jan 2024Direktør
-
Nikolai Søndergaard Nissen Siden 20 Jun 2008Bestyrelsesmedlem
-
Louise Nissen Siden 20 Jan 2024Formand
Produktionsenheder
1LOUNI INVEST ApS
P-nr. 1004238398
Skolebakken 12, 6000 Kolding
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.477.244 DKK | 975.379 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 3.660.567 DKK | 800.894 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -583.209 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 10.276.454 DKK | 2.260.641 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 2.460.999 DKK | 539.947 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LOUNI INVEST ApS (CVR 20083433)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virksomhedsdeltager, markeder, optage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.