SANTANA INVEST ApS
CVR 20 11 91 87 · Aabenraa · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SANTANA INVEST ApS har CVR-nummer 20119187. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Farverhus 101, 6200 Aabenraa. Stiftet: 12. juni 1997. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -3.500 kr., årets resultat 299.953 kr., egenkapital 2.380.248 kr., aktiver i alt 2.498.500 kr. Soliditetsgraden på 95,3 % er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 299.953 kr. er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SANTANA INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Farverhus 101, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Telefon
- 73620101
- steen@santana.dk
- Stiftet
- 12 Jun 1997
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- formuepleje
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2015-07-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK20119187 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Farverhus 101, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
12,6%
▲ 10,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,38
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,3%
▼ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
602,0%
▲ 602,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.500 | -9.375 | -9.000 | 1.599 | -8.250 |
| Resultat før skat | 297.929 | 40.592 | 310.599 | 608.993 | 23.902 |
| Årets resultat | 299.953 | 42.726 | 313.085 | 610.731 | 27.001 |
| Egenkapital | 2.380.248 | 2.147.795 | 2.166.069 | 1.910.984 | 1.357.253 |
| Aktiver i alt | 2.498.500 | 2.242.603 | 2.236.604 | 2.096.164 | 1.600.956 |
| Omsætningsaktiver | 44.859 | 19.333 | 67.499 | 150 | 121.955 |
| Kortfristet gæld | 118.252 | 94.808 | 70.535 | 185.180 | 243.703 |
| Gæld i alt | 118.252 | 94.808 | 70.535 | 185.180 | 243.703 |
| Soliditetsgrad | 95.3% | 95.8% | 96.8% | 91.2% | 84.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steen Sødergreen Siden 12 Jun 1997100% Ejer
Ledelse
1-
Steen Sødergreen Siden 31 Oct 1997Direktør
Produktionsenheder
1SANTANA INVEST ApS
P-nr. 1004321839
Farverhus 101, 6200 Aabenraa
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 45.600 DKK | 10.032 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 362.020 DKK | 79.640 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 721.400 DKK | 158.708 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 49.177 DKK | 10.802 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 847.600 DKK | 186.472 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SANTANA INVEST ApS (CVR 20119187)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.