MO.LAR. HOLDING ApS
CVR 20 32 72 78 · Hesselager · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MO.LAR. HOLDING ApS har CVR-nummer 20327278. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bøsørevej 64, 5874 Hesselager. Stiftet: 29. maj 1997. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -60.996 kr., årets resultat 2.929.193 kr., egenkapital 21.664.370 kr., aktiver i alt 22.205.804 kr. Soliditetsgraden på 97,6 % er højere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.929.193 kr. er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MO.LAR. HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bøsørevej 64, 5874 Hesselager
- Kommune
- SVENDBORG
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 40510288
- Dorte.danielsen@outlook.dk
- Stiftet
- 29 May 1997
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- financiering, handel og fabrikation
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 1997-10-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK20327278 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5493001X50HF27E4FB30
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bøsørevej 64, 5874 Hesselager
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,5%
▼ 2,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
41,01
▼ 108,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
97,6%
▼ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-3,2%
▼ 3,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -60.996 | -44.874 | -41.071 | -50.893 | -56.991 |
| Resultat før skat | 3.519.605 | 3.245.170 | 3.606.781 | 1.988.919 | -1.494.975 |
| Årets resultat | 2.929.193 | 3.026.908 | 3.035.990 | 1.706.411 | -1.005.686 |
| Egenkapital | 21.664.370 | 18.902.677 | 15.936.769 | 13.232.629 | 11.583.418 |
| Aktiver i alt | 22.205.804 | 19.030.242 | 19.426.150 | 16.689.896 | 14.853.748 |
| Omsætningsaktiver | 22.205.804 | 19.030.242 | 16.923.813 | 13.772.489 | 11.668.614 |
| Kortfristet gæld | 541.434 | 127.565 | — | — | — |
| Gæld i alt | 541.434 | 127.565 | 3.489.381 | 3.457.267 | 3.270.330 |
| Soliditetsgrad | 97.6% | 99.3% | 82% | 79.3% | 78% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Dorte Danielsen Siden 29 May 1997100% Ejer
Ledelse
1-
Dorte Danielsen Siden 19 Mar 1998Direktør
Produktionsenheder
1MO LAR HOLDING APS
P-nr. 1004289518
Bøsørevej 64, 5874 Hesselager
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.438.501 DKK | 751.491 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 863.592 DKK | 184.347 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.302.076 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 2.715.384 DKK | 585.928 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 905.082 DKK | 195.152 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MO.LAR. HOLDING ApS (CVR 20327278)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver financiering, fabrikation.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.