VLU INVEST ApS
CVR 20 88 90 04 · Hedensted · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
VLU INVEST ApS har CVR-nummer 20889004. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Ranunkelvej 46, 8722 Hedensted. Stiftet: 3. april 1998. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -25.302 kr., årets resultat -1.578.715 kr., egenkapital 13.295.809 kr., aktiver i alt 13.308.093 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 91 % af de 8.769 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.578.715 kr. er lavere end hos 95 % af de 8.769 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som VLU INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Ranunkelvej 46, 8722 Hedensted
- Kommune
- HEDENSTED
- Antal ansatte
-
1
2013 2018
- Stiftet
- 3 Apr 1998
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- erhverve og besidde aktier og anparter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-03-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK20889004 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300ILX035CFPDK176
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ranunkelvej 46, 8722 Hedensted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-11,9%
▼ 12,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1.083,37
▼ 153,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-4.833,8%
▼ 4.833,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
8769 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -25.302 | -32.803 | -24.535 | -29.944 | -32.472 |
| Resultat før skat | -1.573.158 | 44.966 | 1.821.624 | -20.884 | 3.146.223 |
| Årets resultat | -1.578.715 | 33.350 | 1.424.832 | -28.066 | 2.453.790 |
| Egenkapital | 13.295.809 | 15.374.524 | 16.841.174 | 16.916.341 | 18.444.407 |
| Aktiver i alt | 13.308.093 | 15.386.964 | 16.877.357 | 16.928.381 | 18.544.293 |
| Omsætningsaktiver | 13.308.093 | 15.386.964 | 16.877.357 | 16.928.381 | 18.544.293 |
| Kortfristet gæld | 12.284 | 12.440 | 36.183 | 12.040 | 99.886 |
| Gæld i alt | 12.284 | 12.440 | 36.183 | 12.040 | 99.886 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.9% | 99.8% | 99.9% | 99.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Viktor Lars Udengaard Siden 2 Apr 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Viktor Lars Udengaard Siden 3 Apr 1998Direktør
Produktionsenheder
1VLU INVEST APS
P-nr. 1004569212
Ranunkelvej 46, 8722 Hedensted
Investering for egen regning (649910)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 52.851 DKK | 7.624 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.803.699 DKK | 392.881 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -17.377 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 2.975.857 DKK | 652.861 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -171.622 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: VLU INVEST ApS (CVR 20889004)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver erhverve, regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.