INNOVISION GROUP ApS
CVR 25 11 12 65 · Højbjerg · Agenturhandel med tekstiler, beklædning, pelsværk, fodtøj og lædervarer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
INNOVISION GROUP ApS har CVR-nummer 25111265. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Agenturhandel med tekstiler, beklædning, pelsværk, fodtøj og lædervarer (branchekode 461600). Adresse: Elmehøjvej 38, 8270 Højbjerg. Stiftet: 30. december 1999. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.094.796 kr., årets resultat 834.698 kr., egenkapital 4.936.006 kr., aktiver i alt 7.390.195 kr. Soliditetsgraden på 66,8 % er højere end hos 62 % af de 176 virksomheder i branchen «Agenturhandel med tekstiler, beklædning, pelsværk, fodtøj og lædervarer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 834.698 kr. er højere end hos 86 % af de 176 virksomheder i branchen «Agenturhandel med tekstiler, beklædning, pelsværk, fodtøj og lædervarer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 245 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som INNOVISION GROUP ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Agenturhandel med tekstiler, beklædning, pelsværk, fodtøj og lædervarer (461600)
- Adresse
- Elmehøjvej 38, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Antal ansatte
-
2
2003 2018
- Telefon
- 70250270
- jn@innovisiongroup.com
- Hjemmeside
- www.innovisiongroup.com
- Stiftet
- 30 Dec 1999
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- erhvervsvirksomhed, herunder primært handelsvirksomhed med produkter indenfor tekstil og beklædning samt dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-06-02
- Binavne
- TRADE EXPERT ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25111265 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Elmehøjvej 38, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
16,9%
▲ 14,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,01
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,8%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
656,5%
▲ 656,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
176 virksomheder i «Agenturhandel med tekstiler, beklædning, pelsværk, fodtøj og lædervarer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.094.796 | 607.921 | 1.367.887 | 2.081.930 | 4.102.527 |
| Resultat før skat | 1.072.430 | 139.690 | 328.899 | 986.318 | 2.934.355 |
| Årets resultat | 834.698 | 110.342 | 255.026 | 763.425 | 2.276.015 |
| Egenkapital | 4.936.006 | 4.101.308 | 3.990.965 | 3.735.939 | 2.972.514 |
| Aktiver i alt | 7.390.195 | 6.102.131 | 6.690.894 | 7.039.843 | 7.026.200 |
| Omsætningsaktiver | 7.390.195 | 6.102.131 | 6.690.894 | 7.029.128 | 7.004.687 |
| Kortfristet gæld | 2.454.189 | 2.000.823 | 2.699.929 | 3.303.904 | 4.053.686 |
| Gæld i alt | 2.454.189 | 2.000.823 | 2.699.929 | 3.303.904 | 4.053.686 |
| Soliditetsgrad | 66.8% | 67.2% | 59.6% | 53.1% | 42.3% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
TB Holding 2016 ApS Siden 20 Sep 201650% Ejer
-
JN Holding 2016 ApS Siden 20 Sep 201650% Ejer
Ledelse
2-
Jesper Nielsen Siden 30 Dec 1999Direktør
-
Thomas Bak Siden 14 Jun 2016Direktør
Produktionsenheder
1INNOVISION GROUP ApS
P-nr. 1007319262
Elmehøjvej 38, 8270 Højbjerg
Agenturhandel med tekstiler, beklædning, pelsværk, fodtøj og lædervarer (461600)
👥 2 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 133.404 DKK | 29.348 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 346.506 DKK | 76.230 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 992.675 DKK | 218.372 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 5.200.177 DKK | 1.144.022 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 16.141.081 DKK | 3.551.020 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INNOVISION GROUP ApS (CVR 25111265)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tekstil, pelsværk, erhvervsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.