PHARMCO I ApS
CVR 25 20 40 42 · Vojens · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
PHARMCO I ApS har CVR-nummer 25204042. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tinglykke 4, 6500 Vojens. Stiftet: 4. februar 2000. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -105.000 kr., årets resultat 92.326.000 kr., egenkapital 469.411.000 kr., aktiver i alt 475.273.000 kr. Soliditetsgraden på 98,8 % er højere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 92.326.000 kr. er højere end hos 100 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som PHARMCO I ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tinglykke 4, 6500 Vojens
- Kommune
- HADERSLEV
- Stiftet
- 4 Feb 2000
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandel i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2000-02-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25204042 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5493008SZCDX1BLQBC94
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tinglykke 4, 6500 Vojens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,7%
▲ 8,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
59,72
▲ 20,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,8%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
106,1%
▲ 106,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -105.000 | -98.000 | -112.000 | -72.000 | -69.000 |
| Resultat før skat | 113.561.000 | 51.545.000 | 37.172.000 | 16.097.000 | 44.767.000 |
| Årets resultat | 92.326.000 | 44.804.000 | 32.297.000 | 17.542.000 | 43.203.000 |
| Egenkapital | 469.411.000 | 409.700.000 | 364.555.000 | 332.779.000 | 316.282.000 |
| Aktiver i alt | 475.273.000 | 417.714.000 | 367.442.000 | 336.643.000 | 331.534.000 |
| Omsætningsaktiver | 350.041.000 | 317.635.000 | 256.157.000 | 215.141.000 | 199.625.000 |
| Kortfristet gæld | 5.861.000 | 8.013.000 | 2.886.000 | 3.864.000 | 15.252.000 |
| Gæld i alt | 5.861.000 | 8.013.000 | 2.886.000 | 3.864.000 | 15.252.000 |
| Soliditetsgrad | 98.8% | 98.1% | 99.2% | 98.9% | 95.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Eli Wallin Siden 4 Feb 2000100% Ejer
Ledelse
1-
Eli Wallin Siden 4 Feb 2000Direktør
Produktionsenheder
1PHARMCO I ApS
P-nr. 1007421938
Tinglykke 4, 6500 Vojens
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 60.689.043 DKK | 12.618.582 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 32.220.849 DKK | 6.977.988 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 12.802.956 DKK | 2.816.638 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 64.464.418 DKK | 14.182.168 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 44.594.379 DKK | 9.810.746 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PHARMCO I ApS (CVR 25204042)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalandel.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.