ES FIBERVISIONS HOLDINGS ApS
CVR 25 38 63 88 · Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
ES FIBERVISIONS HOLDINGS ApS har CVR-nummer 25386388. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Engdraget 22, 6800 Varde. Stiftet: 31. marts 2000. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -35.000 kr., årets resultat -556.000 kr., egenkapital 22.332.000 kr., aktiver i alt 25.065.000 kr. Soliditetsgraden på 89,1 % er højere end hos 50 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -556.000 kr. er lavere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som ES FIBERVISIONS HOLDINGS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Engdraget 22, 6800 Varde
- Kommune
- VARDE
- Telefon
- 79942200
- Stiftet
- 31 Mar 2000
- Selskabskapital
- 4.850.000 DKK
- Formål
- handel og industri, eje andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2012-12-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25386388 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Engdraget 22, 6800 Varde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-2,5%
▼ 45,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,75
▼ 1.699,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,1%
▼ 1,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-101,3%
▼ 101,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -35.000 | -51.000 | -35.000 | -24.000 | -34.000 |
| Resultat før skat | -695.000 | 41.642.000 | 6.045.000 | 16.223.000 | 14.809.000 |
| Årets resultat | -556.000 | 41.722.000 | 6.053.000 | 16.228.000 | 14.816.000 |
| Egenkapital | 22.332.000 | 97.272.000 | 148.966.000 | 146.434.000 | 128.622.000 |
| Aktiver i alt | 25.065.000 | 107.994.000 | 181.191.000 | 156.616.000 | 136.337.000 |
| Omsætningsaktiver | 2.057.000 | 84.986.000 | 9.530.000 | 9.536.000 | 7.127.000 |
| Kortfristet gæld | 2.733.000 | 50.000 | 22.056.000 | 10.182.000 | 7.715.000 |
| Gæld i alt | 2.733.000 | 10.722.000 | 32.225.000 | 10.182.000 | 7.715.000 |
| Soliditetsgrad | 89.1% | 90.1% | 82.2% | 93.5% | 94.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Indorama Ventures Hygiene Denmark A/S Siden 31 Mar 200050% Ejer
-
JNC Fibers Corporation Siden 31 Mar 200050% Ejer
Ledelse
5-
Shinji Itoh Siden 1 Apr 2019Bestyrelsesmedlem
-
Manuel De Jesus Guerra Siden 1 Jun 2024Bestyrelsesmedlem
-
Manuel De Jesus Guerra Siden 1 Jun 2024Direktør
-
Yoshihiro Fusamoto Siden 1 Jun 2025Bestyrelsesmedlem
-
Vipin Kumar Siden 1 Jun 2025Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1ES FIBERVISIONS HOLDINGS ApS
P-nr. 1007722199
Engdraget 22, 6800 Varde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.492.760 DKK | 1.208.394 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 8.624.793 DKK | 1.897.434 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 13.500.069 DKK | 2.970.000 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 11.697.924 DKK | 2.573.538 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 6.221.454 DKK | 1.368.708 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ES FIBERVISIONS HOLDINGS ApS (CVR 25386388)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.