LARS HJULER HOLDING ApS
CVR 25 60 86 74 · Randers NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LARS HJULER HOLDING ApS har CVR-nummer 25608674. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lykkegårdsvej 3, 8920 Randers NV. Stiftet: 17. december 2013. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 71.857 kr., årets resultat 3.877.756 kr., egenkapital 21.934.608 kr., aktiver i alt 22.183.754 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 3.877.756 kr. er højere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 25 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LARS HJULER HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lykkegårdsvej 3, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
-
1
2014 2018
- Telefon
- 52244242
- lars@hjuler.nu
- Stiftet
- 17 Dec 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje andele i PRO Developments A/S, køb og salg af fast ejendom, byggeri og anlæg af fast ejendom, udvikling af fast ejendom, drift, vedligeholdelse, rådgivning og administration af fast ejendom samt dertil knyttet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2013-12-17
- Binavne
- HORNBÆK BYG ApS
- Sekundære brancher
- Gennemførelse af byggeprojekter (681200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25608674 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500EBFCS2D1B3EB75
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lykkegårdsvej 3, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,7%
▼ 21,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
61,64
▼ 89,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-47,8%
▼ 47,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 71.857 | 57.634 | -31.720 | -16.057 | 984.370 |
| Resultat før skat | 4.108.236 | 7.442.451 | 2.350.861 | 6.138.486 | 2.355.786 |
| Årets resultat | 3.877.756 | 7.423.179 | 2.350.861 | 6.138.486 | 2.286.596 |
| Egenkapital | 21.934.608 | 19.056.852 | 12.633.673 | 10.882.812 | 6.551.526 |
| Aktiver i alt | 22.183.754 | 19.123.595 | 12.660.254 | 10.889.493 | 6.718.882 |
| Omsætningsaktiver | 15.357.936 | 10.113.400 | 5.935.360 | 1.465.506 | 474.116 |
| Kortfristet gæld | 249.146 | 66.743 | 26.581 | 6.681 | 167.356 |
| Gæld i alt | 249.146 | 66.743 | 26.581 | 6.681 | 167.356 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 99.7% | 99.8% | 99.9% | 97.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Lars Hjuler Siden 17 Dec 2013100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Hjuler Siden 17 Dec 2013Direktør
Produktionsenheder
1LARS HJULER HOLDING ApS
P-nr. 1018979507
Lykkegårdsvej 3, 8920 Randers NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 87.620 DKK | 19.272 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -30.048 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -40.758 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 314.523 DKK | 69.190 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 198.668 DKK | 43.692 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LARS HJULER HOLDING ApS (CVR 25608674)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver developments, pro, knyttet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.