KENMON ApS
CVR 25 63 83 87 · Randers SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
KENMON ApS har CVR-nummer 25638387. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Damkærvej 13, 8940 Randers SV. Stiftet: 28. september 2000. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -211.101 kr., egenkapital -148.492 kr., aktiver i alt 694.188 kr. Soliditetsgraden på -21,4 % er lavere end hos 93 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -211.101 kr. er lavere end hos 91 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som KENMON ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Damkærvej 13, 8940 Randers SV
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 28 Sep 2000
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier i datterselskaber og finansiel virksohed i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-02-18
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25638387 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Damkærvej 13, 8940 Randers SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Soliditetsgrad
-21,4%
▼ 27,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-327,9%
▼ 327,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | -9.219 | -9.219 | -8.906 | -8.663 |
| Resultat før skat | -211.101 | 92.633 | -49.142 | -47.630 | -44.105 |
| Årets resultat | -211.101 | 92.635 | -49.141 | -47.630 | -44.105 |
| Egenkapital | -148.492 | 62.609 | -30.026 | 19.115 | 66.744 |
| Aktiver i alt | 694.188 | 1.000.000 | 1.000.118 | 1.000.000 | 1.000.830 |
| Omsætningsaktiver | — | 0 | 118 | 0 | 830 |
| Kortfristet gæld | 842.680 | 937.391 | 1.030.144 | 980.885 | 934.086 |
| Gæld i alt | 842.680 | 937.391 | 1.030.144 | 980.885 | 934.086 |
| Soliditetsgrad | -21.4% | 6.3% | -3% | 1.9% | 6.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kenneth Andreassen Siden 28 Sep 2000100% Ejer
Ledelse
1-
Kenneth Andreassen Siden 28 Sep 2000Direktør
Produktionsenheder
1KENMON ApS
P-nr. 1007932703
Damkærvej 13, 8940 Randers SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -47.367 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -49.142 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -47.630 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -44.105 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -37.947 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: KENMON ApS (CVR 25638387)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virksohed, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.