GUNNARS GLAS HOLDING ApS
CVR 25 80 24 38 · Holstebro · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
GUNNARS GLAS HOLDING ApS har CVR-nummer 25802438. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Tangsvej 18, 7500 Holstebro. Stiftet: 30. november 2000. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.185 kr., årets resultat 50.675 kr., egenkapital 2.945.525 kr., aktiver i alt 3.040.618 kr. Soliditetsgraden på 96,9 % er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 50.675 kr. er højere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GUNNARS GLAS HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Tangsvej 18, 7500 Holstebro
- Kommune
- HOLSTEBRO
- Telefon
- 40287560
- Stiftet
- 30 Nov 2000
- Selskabskapital
- 127.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i helt eller delvist ejede datterselskaber samt investering i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-12-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25802438 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tangsvej 18, 7500 Holstebro
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,7%
▲ 1,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
17,51
▼ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,9%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
168,2%
▲ 168,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.185 | -475 | 0 | -438 | -14.475 |
| Resultat før skat | 48.210 | 18.897 | 29.056 | -176.920 | -48.779 |
| Årets resultat | 50.675 | 18.897 | 29.056 | -176.920 | -48.779 |
| Egenkapital | 2.945.525 | 2.962.350 | 3.004.453 | 3.034.297 | 3.268.417 |
| Aktiver i alt | 3.040.618 | 3.054.725 | 3.049.600 | 3.035.132 | 3.834.289 |
| Omsætningsaktiver | 1.664.838 | 1.731.930 | 1.750.115 | 1.766.018 | 2.388.118 |
| Kortfristet gæld | 95.093 | 92.375 | 45.147 | 835 | 565.872 |
| Gæld i alt | 95.093 | 92.375 | 45.147 | 835 | 565.872 |
| Soliditetsgrad | 96.9% | 97% | 98.5% | 100% | 85.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Gunnar Fejsø Siden 30 Nov 2000100% Ejer
Ledelse
1-
Gunnar Fejsø Siden 30 Nov 2000Direktør
Produktionsenheder
1GUNNARS GLAS HOLDING ApS
P-nr. 1008156324
Tangsvej 18, 7500 Holstebro
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -56.704 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -92.852 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -20.858 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: GUNNARS GLAS HOLDING ApS (CVR 25802438)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.