Den Keramiske Feriefond i Danmark
CVR 25 84 07 04 · Glostrup · Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål · Erhvervsdrivende fond · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Den Keramiske Feriefond i Danmark har CVR-nummer 25840704. Virksomhedsform: Erhvervsdrivende fond. Branche: Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål (branchekode 889910). Adresse: Siestavej 7, 2., 2600 Glostrup. Stiftet: 1. januar 1998. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 1.219.115 kr., bruttofortjeneste 16.540 kr., årets resultat -18.001 kr., egenkapital 5.948.974 kr., aktiver i alt 6.306.757 kr. Soliditetsgraden på 94,3 % er højere end hos 55 % af de 585 virksomheder i branchen «Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -18.001 kr. er lavere end hos 75 % af de 585 virksomheder i branchen «Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen steg 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Den Keramiske Feriefond i Danmark? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål (889910)
- Adresse
- Siestavej 7, 2., 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Telefon
- 33142140
- john.westhausen@3f.dk
- Stiftet
- 1 Jan 1998
- Selskabskapital
- 2.000.000 DKK
- Formål
- Fondens formål er at varetage interesser vedrørende afholdelse af ferie i ind- og udland for medlemmer af Fagligt Fælles Forbund, fortrinsvis for arbejdere i den keramiske branche
- Tegningsregel
- Fonden tegnes af formanden samt et bestyrelsesmedlem eller af næstformanden for bestyrelsen samt et bestyrelsesmedlem.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-08-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25840704 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300JK6BVQXCYBYR42
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Siestavej 7, 2., 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
-1,5%
▼ 1,8 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
-0,3%
▼ 0,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,50
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,3%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-626,7%
▼ 626,7 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
11,5%
▲ 11,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
585 virksomheder i «Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 1.219.115 | 1.093.501 | 1.074.424 | 853.450 | 872.641 |
| Bruttoresultat | 16.540 | 11.071 | 91.238 | -62.311 | -103.720 |
| Resultat før skat | -18.001 | -16.514 | 72.318 | -635.847 | 156.932 |
| Årets resultat | -18.001 | 3.418 | 52.386 | -635.847 | 156.932 |
| Egenkapital | 5.948.974 | 5.966.976 | 5.963.558 | 5.911.171 | 6.547.018 |
| Aktiver i alt | 6.306.757 | 6.281.274 | 6.167.497 | 6.040.734 | 6.681.958 |
| Omsætningsaktiver | 2.684.601 | 2.619.594 | 4.041.036 | 6.040.734 | 6.681.958 |
| Kortfristet gæld | 357.783 | 314.298 | 203.939 | 129.563 | 134.940 |
| Gæld i alt | 357.783 | 314.298 | 203.939 | 129.563 | 134.940 |
| Soliditetsgrad | 94.3% | 95% | 96.7% | 97.9% | 98% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Ledelse
3-
John Westhausen Siden 20 May 2021Formand
-
Zenia Zangenberg Mundeling Damgaard Siden 20 May 2021Næstformand
-
Jannie Bunk Siden 20 May 2021Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Den Keramiske Feriefond i Danmark
P-nr. 1008200242
Siestavej 7, 2., 2600 Glostrup
Støtteaktiviteter relateret til sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål (889910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -600.766 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Den Keramiske Feriefond i Danmark (CVR 25840704)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver arbejdere, forbund, ferie.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.