UnoBak V-Tech ApS
CVR 26 36 84 99 · Ølstykke · Engroshandel med læge- og hospitalsartikler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
UnoBak V-Tech ApS har CVR-nummer 26368499. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med læge- og hospitalsartikler (branchekode 464620). Adresse: Tinghøjvej 5, 3650 Ølstykke. Stiftet: 1. januar 2002. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.057.675 kr., årets resultat 214.929 kr., egenkapital 2.205.174 kr., aktiver i alt 3.070.166 kr. Soliditetsgraden på 71,8 % er højere end hos 75 % af de 309 virksomheder i branchen «Engroshandel med læge- og hospitalsartikler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 214.929 kr. er højere end hos 51 % af de 309 virksomheder i branchen «Engroshandel med læge- og hospitalsartikler», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som UnoBak V-Tech ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med læge- og hospitalsartikler (464620)
- Adresse
- Tinghøjvej 5, 3650 Ølstykke
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
-
2
2002 2018
- Telefon
- 45413910
- info@unobak.dk
- Hjemmeside
- www.unobak.dk
- Stiftet
- 1 Jan 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- handel, enhver form for import og eksport, fabrikation, finansiering og deltagelse i stiftelse af anden i forbindelse hermed stående virksomhed, køb, udlejning og administration af fast ejendom, samt anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2015-06-02
- Binavne
- UNOBAK ApS UNOBAK MEDICAL ApS V-TECH ApS V-TECH.DK ApS VASCULAR TECHNOLOGY ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26368499 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500FA065K59455428
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tinghøjvej 5, 3650 Ølstykke
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.unobak.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://unobak.dk/
- https://www.youtube.com/watch?v=Ou0Zq71YTNI Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (16. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
9,7%
▼ 7,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,49
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,8%
▲ 4,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-39,6%
▼ 39,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
309 virksomheder i «Engroshandel med læge- og hospitalsartikler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.057.675 | 2.245.441 | 2.100.514 | 1.817.381 | 2.313.737 |
| Resultat før skat | 280.643 | 471.551 | 390.940 | 280.106 | 379.862 |
| Årets resultat | 214.929 | 356.051 | 300.344 | 216.578 | 290.684 |
| Egenkapital | 2.205.174 | 2.125.245 | 1.891.069 | 1.708.525 | 1.606.347 |
| Aktiver i alt | 3.070.166 | 3.148.355 | 3.022.615 | 2.803.469 | 2.457.248 |
| Omsætningsaktiver | 3.016.838 | 3.096.558 | 2.966.772 | 2.756.293 | 2.178.486 |
| Kortfristet gæld | 864.992 | 1.023.110 | 1.131.546 | 1.094.944 | 821.127 |
| Gæld i alt | 864.992 | 1.023.110 | 1.131.546 | 1.094.944 | 821.127 |
| Soliditetsgrad | 71.8% | 67.5% | 62.6% | 60.9% | 65.4% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Snej Kab Holding ApS Siden 28 Sep 2026100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Bak-Christensen Siden 1 Jan 2002Adm. dir.
Produktionsenheder
1UnoBak V-Tech ApS
P-nr. 1008832540
Tinghøjvej 5, 3650 Ølstykke
Engroshandel med læge- og hospitalsartikler (464620)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 525.018 DKK | 115.500 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 411.825 DKK | 90.596 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 424.116 DKK | 93.302 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 373.745 DKK | 82.214 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 338.494 DKK | 74.448 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: UnoBak V-Tech ApS (CVR 26368499)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver stiftelse, hospitalsartikler, deltagelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.