TANDLÆGE OLE MADSEN ApS
CVR 26 53 60 14 · Svinninge · Tandlægers aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TANDLÆGE OLE MADSEN ApS har CVR-nummer 26536014. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tandlægers aktiviteter (branchekode 862300). Adresse: Helsevej 3, 4520 Svinninge. Stiftet: 8. marts 2002. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 6.389.095 kr., årets resultat 1.121.774 kr., egenkapital 5.792.832 kr., aktiver i alt 6.278.967 kr. Soliditetsgraden på 92,3 % er højere end hos 90 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.121.774 kr. er højere end hos 73 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten var næsten uændret fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TANDLÆGE OLE MADSEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tandlægers aktiviteter (862300)
- Adresse
- Helsevej 3, 4520 Svinninge
- Kommune
- HOLBÆK
- Antal ansatte
-
1
2009 2018
- Stiftet
- 8 Mar 2002
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- tandlæge virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-01-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26536014 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300XQROGKFQ7IDJ15
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Helsevej 3, 4520 Svinninge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
19,4%
▼ 11,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,59
▲ 4,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
92,3%
▲ 3,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-30,4%
▼ 30,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1433 virksomheder i «Tandlægers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.389.095 | 6.371.242 | 5.886.757 | 5.819.478 | 4.921.382 |
| Resultat før skat | 1.440.935 | 2.067.776 | 1.145.604 | 706.696 | 1.326.462 |
| Årets resultat | 1.121.774 | 1.612.872 | 893.531 | 550.038 | 1.060.654 |
| Egenkapital | 5.792.832 | 5.151.059 | 4.018.187 | 3.604.656 | 3.534.619 |
| Aktiver i alt | 6.278.967 | 5.812.686 | 4.780.323 | 4.174.645 | 4.455.166 |
| Omsætningsaktiver | 6.121.722 | 5.512.844 | 4.331.358 | 3.598.958 | 3.807.351 |
| Kortfristet gæld | 486.135 | 661.627 | 762.136 | 567.899 | 907.167 |
| Gæld i alt | 6.278.967 | 661.627 | 762.136 | 567.899 | 907.167 |
| Soliditetsgrad | 92.3% | 88.6% | 84.1% | 86.3% | 79.3% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 0 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ole Kim Madsen Siden 3 Apr 2002100% Ejer
Ledelse
1-
Ole Kim Madsen Siden 8 Mar 2002Direktør
Produktionsenheder
1TANDLÆGE OLE MADSEN ApS
P-nr. 1009024316
Helsevej 3, 4520 Svinninge
Tandlægers aktiviteter (862300)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.096.707 DKK | 461.274 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 1.192.070 DKK | 262.240 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 763.471 DKK | 167.948 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.147.454 DKK | 252.428 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 1.036.568 DKK | 228.030 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TANDLÆGE OLE MADSEN ApS (CVR 26536014)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlæge, tandlægers.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.