HOLDINGSELSKABET AF 1. JUNI ApS
CVR 26 99 09 04 · Nykøbing M · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
HOLDINGSELSKABET AF 1. JUNI ApS har CVR-nummer 26990904. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ringvejen 51, 7900 Nykøbing M. Stiftet: 24. juni 2004. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 1.970.766 kr., egenkapital 51.429.646 kr., aktiver i alt 51.844.646 kr. Soliditetsgraden på 99,2 % er højere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.970.766 kr. er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som HOLDINGSELSKABET AF 1. JUNI ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ringvejen 51, 7900 Nykøbing M
- Kommune
- MORSØ
- Stiftet
- 24 Jun 2004
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- handel, produktion, finansiering og investering samt besiddelse af kapitalandele i selskaber indenfor det nævnte formål
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer eller af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2010-04-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26990904 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300HRLCSV9B8ZFI88
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ringvejen 51, 7900 Nykøbing M
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,8%
▼ 4,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
21,87
▼ 654,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,2%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-58,6%
▼ 58,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | 1.984.006 | 4.904.649 | 2.794.512 | 387.492 | 10.401.561 |
| Årets resultat | 1.970.766 | 4.760.930 | 2.717.531 | 458.983 | 10.244.613 |
| Egenkapital | 51.429.646 | 55.458.880 | 56.697.949 | 54.980.418 | 64.521.435 |
| Aktiver i alt | 51.844.646 | 55.473.880 | 56.712.949 | 54.995.418 | 64.562.278 |
| Omsætningsaktiver | 9.077.103 | 10.142.447 | 11.887.227 | 11.864.296 | 12.408.946 |
| Kortfristet gæld | 415.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 40.843 |
| Gæld i alt | 415.000 | 15.000 | 15.000 | 15.000 | 40.843 |
| Soliditetsgrad | 99.2% | 100% | 100% | 100% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Lene Haaning Siden 24 Jun 200450% Ejer
-
Helle Haaning Siden 24 Jun 200420% Ejer
-
Charlotte Haaning Siden 24 Jun 200420% Ejer
Ledelse
5-
Birgit Nøhr Haaning Siden 24 Jun 2004Formand
-
Lene Haaning Siden 24 Jun 2004Bestyrelsesmedlem
-
Lene Haaning Siden 24 Jun 2004Adm. dir.
-
Helle Haaning Siden 24 Jun 2004Bestyrelsesmedlem
-
Charlotte Haaning Siden 24 Jun 2004Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1HOLDINGSELSKABET AF 1. JUNI ApS
P-nr. 1010649230
Ringvejen 51, 7900 Nykøbing M
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.902.019 DKK | 1.957.417 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 5.604.632 DKK | 1.233.012 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.852.880 DKK | 407.616 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 18.036.748 DKK | 3.968.074 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 18.527.793 DKK | 4.076.094 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: HOLDINGSELSKABET AF 1. JUNI ApS (CVR 26990904)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver nævnte, besiddelse, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.