RENO LAURSEN HOLDING ApS
CVR 27 18 68 82 · Tørring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RENO LAURSEN HOLDING ApS har CVR-nummer 27186882. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hans Jensens Vej 27, 7160 Tørring. Stiftet: 3. juni 2003. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 7.422 kr., årets resultat 32.579 kr., egenkapital 498.248 kr., aktiver i alt 498.748 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 32.579 kr. er lavere end hos 51 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 12 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RENO LAURSEN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hans Jensens Vej 27, 7160 Tørring
- Kommune
- HEDENSTED
- Stiftet
- 3 Jun 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2003-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27186882 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hans Jensens Vej 27, 7160 Tørring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,5%
▲ 41,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
125,50
▲ 94,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
120,0%
▲ 120,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 12.000 | 12.000 | 12.000 | 12.000 |
| Bruttoresultat | 7.422 | 6.604 | 4.410 | 4.457 | 7.792 |
| Resultat før skat | 34.470 | -160.981 | -390.813 | 142.296 | -27.813 |
| Årets resultat | 32.579 | -162.499 | -392.046 | 141.851 | -30.577 |
| Egenkapital | 498.248 | 465.669 | 628.168 | 1.020.214 | 878.363 |
| Aktiver i alt | 498.748 | 466.669 | 629.668 | 1.022.214 | 965.245 |
| Omsætningsaktiver | 62.748 | 30.669 | 193.668 | 530.363 | 529.245 |
| Kortfristet gæld | 500 | 1.000 | 1.500 | 2.000 | 86.882 |
| Gæld i alt | 500 | 1.000 | 1.500 | 2.000 | 86.882 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.8% | 99.8% | 99.8% | 91% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Reno Vibe Laursen Siden 3 Jun 2003100% Ejer
Ledelse
1-
Reno Vibe Laursen Siden 3 Jun 2003Direktør
Produktionsenheder
1RENO LAURSEN HOLDING ApS
P-nr. 1009905037
Hans Jensens Vej 27, 7160 Tørring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -187.633 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -500.492 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -49.288 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RENO LAURSEN HOLDING ApS (CVR 27186882)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.