TMO HOLDING ApS
CVR 27 28 84 13 · Pandrup · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TMO HOLDING ApS har CVR-nummer 27288413. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Industrivej 18, 9490 Pandrup. Stiftet: 8. august 2003. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.750 kr., årets resultat 1.031.581 kr., egenkapital 5.823.146 kr., aktiver i alt 5.895.157 kr. Soliditetsgraden på 98,8 % er højere end hos 74 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.031.581 kr. er højere end hos 80 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TMO HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Industrivej 18, 9490 Pandrup
- Kommune
- JAMMERBUGT
- Stiftet
- 8 Aug 2003
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering, aktie- og anpartsbesiddelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2006-11-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27288413 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Industrivej 18, 9490 Pandrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
17,7%
▼ 6,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,65
▲ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,8%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-17,2%
▼ 17,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.750 | -5.000 | -4.375 | -2.500 | -2.500 |
| Resultat før skat | 1.031.581 | — | — | — | — |
| Årets resultat | 1.031.581 | 1.245.698 | 873.994 | 78.959 | 421.229 |
| Egenkapital | 5.823.146 | 5.136.565 | 4.230.868 | 3.098.205 | 4.005.834 |
| Aktiver i alt | 5.895.157 | 5.200.626 | 4.291.999 | 3.156.761 | 4.092.218 |
| Omsætningsaktiver | 118.467 | 491 | 342.368 | 343.827 | 1.139.404 |
| Kortfristet gæld | 72.011 | 64.061 | 61.131 | 58.555 | 86.383 |
| Gæld i alt | 72.011 | 64.061 | 61.131 | 58.555 | 86.383 |
| Soliditetsgrad | 98.8% | 98.8% | 98.6% | 98.1% | 97.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Torben Mogensen Siden 8 Aug 2003100% Ejer
Ledelse
1-
Torben Mogensen Siden 8 Aug 2003Direktør
Produktionsenheder
1TMO HOLDING ApS
P-nr. 1010026810
Industrivej 18, 9490 Pandrup
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -5.194 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -4.035 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -10.560 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -13.410 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -6.750 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TMO HOLDING ApS (CVR 27288413)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anpartsbesiddelse, aktie.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.