MACUA EQUITIES ApS
CVR 27 92 55 61 · Sindal · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MACUA EQUITIES ApS har CVR-nummer 27925561. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Åholmvej 22, 9870 Sindal. Stiftet: 1. juli 2004. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -41.228 kr., årets resultat -44.766 kr., egenkapital -15.180 kr., aktiver i alt 0 kr. Årets resultat på -44.766 kr. er lavere end hos 82 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MACUA EQUITIES ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Åholmvej 22, 9870 Sindal
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 1 Jul 2004
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- Selskabets formål er at besidde aktier og anparter i datterselskaber og associerede selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden der-med beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2004-07-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27925561 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 8945000X96Y1X8T0TV50
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Åholmvej 22, 9870 Sindal
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Vækst i resultat
-1.230,7%
▼ 1.230,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -41.228 | -11.712 | -6.476 | -6.703 | -8.761 |
| Resultat før skat | -44.766 | 3.959 | -6.551 | -12.451 | 26.721 |
| Årets resultat | -44.766 | 3.959 | -6.551 | -12.451 | 26.721 |
| Egenkapital | -15.180 | 287.286 | 376.381 | 582.932 | 595.382 |
| Aktiver i alt | 0 | 297.953 | 441.389 | 643.845 | 648.816 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 23.827 | 441.389 | 643.845 | 648.816 |
| Kortfristet gæld | 15.180 | 10.667 | 65.008 | 60.913 | 53.434 |
| Gæld i alt | 15.180 | 10.667 | 65.008 | 60.913 | 53.434 |
| Soliditetsgrad | — | 96.4% | 85.3% | 90.5% | 91.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Margot Xavier Søborg Dehn Siden 12 May 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Margot Xavier Søborg Dehn Siden 31 Oct 2015Direktør
Produktionsenheder
1MACUA EQUITIES ApS
P-nr. 1010660757
Vendelbogade 50A, 9800 Hjørring
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.551 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -12.451 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MACUA EQUITIES ApS (CVR 27925561)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver associerede, selskabets, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.