SLU HOLDING ApS
CVR 27 96 57 33 · Randers SV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SLU HOLDING ApS har CVR-nummer 27965733. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Engelsholmvej 1, 8940 Randers SV. Stiftet: 1. april 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 261.179 kr., egenkapital 4.588.127 kr., aktiver i alt 4.588.752 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 261.179 kr. er højere end hos 66 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SLU HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Engelsholmvej 1, 8940 Randers SV
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 1 Apr 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde aktier eller anparter i associerede- eller dattervirksomheder samt finansierings-, investerings- og handelsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2006-04-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27965733 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 5493007FGQ2J6V6MDD39
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Engelsholmvej 1, 8940 Randers SV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,7%
▲ 3,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2.885,58
▲ 2.615,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
121,4%
▲ 121,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 219.438 | 131.084 | 881.167 | 511.704 | 655.240 |
| Årets resultat | 261.179 | 117.950 | 856.395 | 511.704 | 655.240 |
| Egenkapital | 4.588.127 | 4.461.948 | 4.465.998 | 3.609.602 | 3.165.799 |
| Aktiver i alt | 4.588.752 | 4.469.698 | 4.489.119 | 3.610.227 | 3.166.424 |
| Omsætningsaktiver | 1.803.485 | 2.093.786 | 1.585.312 | — | — |
| Kortfristet gæld | 625 | 7.750 | 23.121 | 625 | 625 |
| Gæld i alt | 625 | 7.750 | 23.121 | 625 | 625 |
| Soliditetsgrad | 100% | 99.8% | 99.5% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Søren Vinding Lundorff Siden 1 Apr 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Søren Vinding Lundorff Siden 1 Apr 2006Adm. dir.
Produktionsenheder
1SLU HOLDING ApS
P-nr. 1012193862
Engelsholmvej 1, 8940 Randers SV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 59.745 DKK | 13.134 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 112.693 DKK | 24.772 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -14.843 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -25.017 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SLU HOLDING ApS (CVR 27965733)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver dattervirksomheder, finansierings, handelsvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.