JAN HAALS HOLDING ApS
CVR 28 15 24 42 · Gistrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
JAN HAALS HOLDING ApS har CVR-nummer 28152442. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nøvlingvej 23, 9260 Gistrup. Stiftet: 27. oktober 2004. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -13.475 kr., årets resultat 238.983 kr., egenkapital 1.330.024 kr., aktiver i alt 1.336.024 kr. Soliditetsgraden på 99,6 % er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 238.983 kr. er højere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som JAN HAALS HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nøvlingvej 23, 9260 Gistrup
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 27 Oct 2004
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- virke som holdingselskab samt drive virksomhed med finansiering og investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2004-10-27
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28152442 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nøvlingvej 23, 9260 Gistrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,0%
▲ 10,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
19,12
▲ 17,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,6%
▲ 2,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
182,0%
▲ 182,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -13.475 | -12.100 | -11.725 | -11.351 | -10.976 |
| Resultat før skat | 229.411 | — | 85.187 | 86.224 | -358.803 |
| Årets resultat | 238.983 | 84.760 | 85.187 | 91.248 | -354.423 |
| Egenkapital | 1.330.024 | 1.091.041 | 1.006.281 | 921.093 | 829.846 |
| Aktiver i alt | 1.336.024 | 1.124.771 | 1.099.815 | 1.102.717 | 1.090.726 |
| Omsætningsaktiver | 114.707 | 44.495 | 18.160 | 23.783 | 39.892 |
| Kortfristet gæld | 6.000 | 33.730 | 93.534 | 181.624 | 260.880 |
| Gæld i alt | 6.000 | 33.730 | 93.534 | 181.624 | 260.880 |
| Soliditetsgrad | 99.6% | 97% | 91.5% | 83.5% | 76.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1JAN HAALS HOLDING ApS
P-nr. 1010918118
Nøvlingvej 23, 9260 Gistrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -13.861 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -237.629 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 251.830 DKK | 55.396 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 310.537 DKK | 68.310 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 73.738 DKK | 16.214 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JAN HAALS HOLDING ApS (CVR 28152442)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Gribskov Erhverv og Turisme FMBA Gilleleje
- A.P. MØLLER OG HUSTRU CHASTINE MC-KINNEY MØLLERS FOND TIL ALMENE FORMAAL København K
- Veteranfonden Charlottenlund
- PROJECT ZERO-FONDEN Sønderborg
- Fonden Go To Sønderborg Sønderborg
- FONDEN FOR ALMEN PRAKSIS VED UNIVERSITETERNE (APU-FONDEN) København Ø
- FAIRTRADE MÆRKET DANMARK FONDEN København K
- Hobbes Holding ApS København S
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver virke, finansiering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.