LINDDALS HOLDING ApS
CVR 28 32 02 72 · Haarby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
LINDDALS HOLDING ApS har CVR-nummer 28320272. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jordløse Møllevej 50, 5683 Haarby. Stiftet: 4. januar 2005. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -8.317 kr., årets resultat -103.657 kr., egenkapital 1.933.047 kr., aktiver i alt 2.123.725 kr. Soliditetsgraden på 91,0 % er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -103.657 kr. er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som LINDDALS HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jordløse Møllevej 50, 5683 Haarby
- Kommune
- ASSENS
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 4 Jan 2005
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde aktier eller anparter i datterselskaber samt anden hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2011-10-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28320272 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jordløse Møllevej 50, 5683 Haarby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,4%
▼ 11,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,60
▼ 1,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,0%
▼ 3,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-181,0%
▼ 181,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -8.317 | -8.495 | -23.189 | — | — |
| Resultat før skat | -103.657 | 127.936 | 325.694 | 460.635 | 381.897 |
| Årets resultat | -103.657 | 127.936 | 325.694 | 460.635 | 385.543 |
| Egenkapital | 1.933.047 | 2.104.204 | 2.037.268 | 1.770.474 | 1.367.040 |
| Aktiver i alt | 2.123.725 | 2.236.707 | 2.120.896 | 1.971.943 | 1.494.551 |
| Omsætningsaktiver | 686.461 | 682.537 | 590.521 | — | — |
| Kortfristet gæld | 190.678 | 132.503 | 83.628 | 201.469 | 127.511 |
| Gæld i alt | 190.678 | 132.503 | 83.628 | 201.469 | 127.511 |
| Soliditetsgrad | 91% | 94.1% | 96.1% | 89.8% | 91.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jesper Linddal Duvander Siden 10 Jun 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Jesper Linddal Duvander Siden 4 Jan 2005Direktør
Produktionsenheder
1LINDDALS HOLDING ApS
P-nr. 1011050669
Jordløse Møllevej 50, 5683 Haarby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.492 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -12.968 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -11.160 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 38.079 DKK | 8.360 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: LINDDALS HOLDING ApS (CVR 28320272)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.