SANDER MM HOLDING ApS
CVR 28 32 48 12 · Dianalund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
SANDER MM HOLDING ApS har CVR-nummer 28324812. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Skyttevej 12, 4293 Dianalund. Stiftet: 1. januar 2005. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -7.488 kr., årets resultat 4.499 kr., egenkapital 540.481 kr., aktiver i alt 708.981 kr. Soliditetsgraden på 76,2 % er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.499 kr. er lavere end hos 56 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som SANDER MM HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Skyttevej 12, 4293 Dianalund
- Kommune
- SORØ
- Stiftet
- 1 Jan 2005
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier eller anparter i danske eller udenlandske virksomheder samt at drive entreprenør-, handels-, industrivirksomhed og anden finansiel virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-09-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28324812 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skyttevej 12, 4293 Dianalund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,8%
▼ 11,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,30
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
76,2%
▼ 2,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-94,0%
▼ 94,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.488 | -5.625 | -5.625 | -5.625 | -5.500 |
| Resultat før skat | 4.499 | 74.842 | 62.397 | 12.671 | 149.621 |
| Årets resultat | 4.499 | 74.842 | 62.397 | 12.671 | 149.621 |
| Egenkapital | 540.481 | 603.482 | 589.640 | 584.443 | 628.972 |
| Aktiver i alt | 708.981 | 764.256 | 698.526 | 675.757 | 727.379 |
| Omsætningsaktiver | 387.743 | 373.608 | 332.990 | 307.200 | 222.892 |
| Kortfristet gæld | 168.500 | 160.774 | 108.886 | 91.314 | 98.407 |
| Gæld i alt | 168.500 | 160.774 | 108.886 | 91.314 | 98.407 |
| Soliditetsgrad | 76.2% | 79% | 84.4% | 86.5% | 86.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ann Karina Christensen Siden 2 Mar 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Ann Karina Christensen Siden 2 Mar 2017Direktør
Produktionsenheder
1SANDER MM HOLDING ApS
P-nr. 1011064856
Skyttevej 12, 4293 Dianalund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.399 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -12.134 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -13.097 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -10.209 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SANDER MM HOLDING ApS (CVR 28324812)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industrivirksomhed, entreprenør, udenlandske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.