Steffen Juul Holding ApS
CVR 28 70 51 07 · Næstved · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Steffen Juul Holding ApS har CVR-nummer 28705107. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. (branchekode 829900). Adresse: Wesselsvej 2, 4700 Næstved. Stiftet: 16. maj 2005. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.320 kr., årets resultat -98.138 kr., egenkapital -270.585 kr., aktiver i alt 357.521 kr. Soliditetsgraden på -75,7 % er lavere end hos 84 % af de 815 virksomheder i branchen «Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -98.138 kr. er lavere end hos 83 % af de 815 virksomheder i branchen «Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Steffen Juul Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. (829900)
- Adresse
- Wesselsvej 2, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 16 May 2005
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i datterselskaber, samt at eje og investere i værdipapirer, fast ejendom, selskaber og andre forretninger
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28705107 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 25490060TSBSN2FD3U67
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Wesselsvej 2, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
4,52
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-75,7%
▼ 96,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
74,6%
▲ 74,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
815 virksomheder i «Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.320 | 29.315 | 495.000 | 295.000 | 457.000 |
| Resultat før skat | -98.138 | -386.261 | -43.585 | -200.719 | 179.211 |
| Årets resultat | -98.138 | -386.261 | -43.585 | -200.719 | 179.211 |
| Egenkapital | -270.585 | 155.570 | 361.593 | 517.829 | 725.203 |
| Aktiver i alt | 357.521 | 747.572 | 442.666 | 563.421 | 786.798 |
| Omsætningsaktiver | 293.542 | 348.952 | 434.030 | 424.982 | 657.972 |
| Kortfristet gæld | 65.000 | 94.604 | 81.073 | 45.592 | 61.595 |
| Gæld i alt | 628.106 | 592.002 | 81.073 | 45.592 | 61.595 |
| Soliditetsgrad | -75.7% | 20.8% | 81.7% | 91.9% | 92.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Steffen Juul Siden 16 May 2005100% Ejer
Ledelse
1-
Steffen Juul Siden 16 May 2005Direktør
Produktionsenheder
1Steffen Juul Holding ApS
P-nr. 1011328381
Wesselsvej 2, 4700 Næstved
Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n. (829900)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -386.261 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -244.687 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -231.106 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Steffen Juul Holding ApS (CVR 28705107)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forretninger, forretningsserviceaktiviteter, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.