U2 INVEST ApS
CVR 28 97 68 52 · Kongens Lyngby · Investering for egen regning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
U2 INVEST ApS har CVR-nummer 28976852. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Investering for egen regning (branchekode 649910). Adresse: Caroline Amalie Vej 47, 2800 Kongens Lyngby. Stiftet: 26. august 2005. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): egenkapital 41.552.480 kr., aktiver i alt 41.786.471 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 80 % af de 8.755 virksomheder i branchen «Investering for egen regning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som U2 INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Investering for egen regning (649910)
- Adresse
- Caroline Amalie Vej 47, 2800 Kongens Lyngby
- Kommune
- LYNGBY-TAARBÆK
- Telefon
- 41285700
- pulka@tasko.dk
- Stiftet
- 26 Aug 2005
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2005-08-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK28976852 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 2549003FTBAJCW32VA40
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Caroline Amalie Vej 47, 2800 Kongens Lyngby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
129,33
▲ 92,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 1,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
8755 virksomheder i «Investering for egen regning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 186.391 | 155.971 | 328.422 | 490.111 |
| Resultat før skat | — | 395.096 | 170.633 | -278.814 | 3.709.916 |
| Årets resultat | — | 224.112 | -52.935 | -280.188 | 3.654.668 |
| Egenkapital | 41.552.480 | 19.874.087 | 20.349.974 | 20.902.909 | 21.683.097 |
| Aktiver i alt | 41.786.471 | 20.265.937 | 20.619.558 | 20.997.439 | 21.878.309 |
| Omsætningsaktiver | 30.261.259 | 14.268.686 | 15.034.054 | 14.299.917 | 15.186.979 |
| Kortfristet gæld | 233.991 | 391.850 | 269.584 | 94.530 | 195.212 |
| Gæld i alt | 233.991 | 391.850 | 269.584 | 94.530 | 195.212 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 98.1% | 98.7% | 99.5% | 99.1% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Peter Ulka Siden 26 Aug 2005100% Ejer
Ledelse
1-
Peter Ulka Siden 26 Aug 2005Direktør
Produktionsenheder
1U2 INVEST ApS
P-nr. 1011646189
Caroline Amalie Vej 47, 2800 Kongens Lyngby
Investering for egen regning (649910)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.214.312 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 965.827 DKK | 212.064 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 641.964 DKK | 141.218 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: U2 INVEST ApS (CVR 28976852)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver regning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.