INVEST 1. ApS
CVR 29 13 42 51 · Randers NV · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
INVEST 1. ApS har CVR-nummer 29134251. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Højmarks Alle 1, 8920 Randers NV. Stiftet: 5. oktober 2005. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.375.184 kr., årets resultat 2.535.880 kr., egenkapital 43.963.443 kr., aktiver i alt 104.165.463 kr. Soliditetsgraden på 42,2 % er højere end hos 67 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.535.880 kr. er højere end hos 89 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 61 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som INVEST 1. ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Højmarks Alle 1, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
-
2
2008 2018
- Stiftet
- 5 Oct 2005
- Selskabskapital
- 300.000 DKK
- Formål
- køb og salg af fast ejendom, entreprenørvirksomhed og anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-04-30
- Sekundære brancher
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29134251 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højmarks Alle 1, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,8%
▲ 68,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,06
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
42,2%
▲ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
109,8%
▲ 109,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10551 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.375.184 | 3.525.459 | -261.279 | 672.900 | 9.790.463 |
| Resultat før skat | 2.403.826 | -27.939.641 | -139.549 | 6.044.723 | 14.441.293 |
| Årets resultat | 2.535.880 | -25.905.972 | -307.380 | 5.336.979 | 12.330.501 |
| Egenkapital | 43.963.443 | 41.427.563 | 67.652.534 | 68.751.670 | 59.093.104 |
| Aktiver i alt | 104.165.463 | 103.047.880 | 128.577.129 | 112.145.880 | 79.128.407 |
| Omsætningsaktiver | 27.724.965 | 15.636.694 | 12.952.147 | 12.284.749 | 26.850.578 |
| Kortfristet gæld | 26.143.699 | 27.248.921 | 39.660.760 | 32.339.288 | 9.616.685 |
| Gæld i alt | 60.202.020 | 61.620.317 | 59.159.092 | 41.796.538 | 19.227.457 |
| Soliditetsgrad | 42.2% | 40.2% | 52.6% | 61.3% | 74.7% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Søren Tovgaard Siden 15 May 202533,33% Ejer
-
Julie Tovgaard Andersen Siden 15 May 202533,33% Ejer
-
Albert Gydegaard Tovgaard Siden 15 May 202533,33% Ejer
Ledelse
1-
Stine Priess Tovgaard Siden 11 May 2026Direktør
Produktionsenheder
1INVEST 1. ApS
P-nr. 1011734371
Højmarks Alle 1, 8920 Randers NV
Anden udlejning af boliger (682030)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.364.471 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -553.567 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 9.786.162 DKK | 2.152.942 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -212.174 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INVEST 1. ApS (CVR 29134251)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver entreprenørvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.