MLMC HOLDING ApS
CVR 29 42 33 50 · Vejle Øst · Computerprogrammering · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MLMC HOLDING ApS har CVR-nummer 29423350. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Computerprogrammering (branchekode 621000). Adresse: Hegnsgårdsvej 38, 7120 Vejle Øst. Stiftet: 24. marts 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 352.208 kr., årets resultat 7.112 kr., egenkapital 1.602.083 kr., aktiver i alt 2.093.642 kr. Soliditetsgraden på 76,5 % er højere end hos 71 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.112 kr. er højere end hos 53 % af de 4.771 virksomheder i branchen «Computerprogrammering», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 26 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MLMC HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Computerprogrammering (621000)
- Adresse
- Hegnsgårdsvej 38, 7120 Vejle Øst
- Kommune
- VEJLE
- Antal ansatte
-
2
2015 2018
- Stiftet
- 24 Mar 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- udøve softwareudvikling og konsulent assistance samt investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-10-28
- Binavne
- macali aps
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29423350 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hegnsgårdsvej 38, 7120 Vejle Øst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,4%
▼ 7,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,50
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
76,5%
▼ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-94,3%
▼ 94,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4771 virksomheder i «Computerprogrammering»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 352.208 | 476.205 | 134.546 | 218.956 | 722.973 |
| Resultat før skat | 201 | 160.635 | -128.777 | 67.953 | 405.311 |
| Årets resultat | 7.112 | 125.223 | -101.439 | 44.611 | 315.065 |
| Egenkapital | 1.602.083 | 1.594.971 | 1.469.748 | 1.571.188 | 1.526.577 |
| Aktiver i alt | 2.093.642 | 2.034.804 | 1.804.608 | 1.983.925 | 2.015.834 |
| Omsætningsaktiver | 1.528.861 | 1.424.143 | 1.163.968 | 1.280.592 | 1.312.079 |
| Kortfristet gæld | 436.434 | 380.833 | 271.760 | 347.137 | 422.557 |
| Gæld i alt | 436.434 | 380.833 | 271.760 | 347.137 | 422.557 |
| Soliditetsgrad | 76.5% | 78.4% | 81.4% | 79.2% | 75.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Petersen Siden 24 Mar 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Petersen Siden 24 Mar 2006Direktør
Produktionsenheder
1MLMC HOLDING ApS
P-nr. 1012141668
Hegnsgårdsvej 38, 7120 Vejle Øst
Computerprogrammering (621000)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 380.260 DKK | 83.644 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 80.650 DKK | 17.732 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 111.164 DKK | 24.442 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 364.328 DKK | 80.146 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -36.742 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MLMC HOLDING ApS (CVR 29423350)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver softwareudvikling, assistance, konsulent.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.