GUNNAR STEENGAARD HOLDING ApS
CVR 29 51 17 48 · Munkebo · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
GUNNAR STEENGAARD HOLDING ApS har CVR-nummer 29511748. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Dræbyvej 1, 5330 Munkebo. Stiftet: 12. april 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -14.367 kr., årets resultat 65.094 kr., egenkapital 4.211.192 kr., aktiver i alt 4.287.455 kr. Soliditetsgraden på 98,2 % er højere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 65.094 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som GUNNAR STEENGAARD HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Dræbyvej 1, 5330 Munkebo
- Kommune
- KERTEMINDE
- Stiftet
- 12 Apr 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje værdipapirer og anparter eller aktier i datterselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-11-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29511748 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dræbyvej 1, 5330 Munkebo
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,5%
▲ 4,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
76,26
▼ 945,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,2%
▼ 1,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
156,1%
▲ 156,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -14.367 | -21.769 | 5.901 | -17.358 | — |
| Resultat før skat | 92.704 | -132.984 | -6.687 | -27.836 | — |
| Årets resultat | 65.094 | -115.984 | -3.687 | -32.487 | — |
| Egenkapital | 4.211.192 | 4.207.098 | 4.323.081 | 4.326.767 | 4.359.254 |
| Aktiver i alt | 4.287.455 | 4.211.221 | 4.378.252 | 4.329.390 | 4.434.703 |
| Omsætningsaktiver | 4.287.455 | 4.211.221 | 3.281.058 | 3.221.056 | 4.434.703 |
| Kortfristet gæld | 56.221 | 4.123 | 55.171 | 2.623 | 75.449 |
| Gæld i alt | 76.263 | 4.123 | 55.171 | 2.623 | 75.449 |
| Soliditetsgrad | 98.2% | 99.9% | 98.7% | 99.9% | 98.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Gunnar Steengaard Siden 12 Apr 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Gunnar Steengaard Siden 12 Apr 2006Direktør
Produktionsenheder
1GUNNAR STEENGAARD HOLDING ApS
P-nr. 1012193412
Dræbyvej 1, 5330 Munkebo
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 34.449 DKK | 7.568 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -19.698 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -14.760 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 585.388 DKK | 128.766 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: GUNNAR STEENGAARD HOLDING ApS (CVR 29511748)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.