FM1 VARDE ApS
CVR 29 52 81 60 · Varde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
FM1 VARDE ApS har CVR-nummer 29528160. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Spigerborgade 12, 6800 Varde. Stiftet: 3. maj 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 87.205 kr., årets resultat 5.832.684 kr., egenkapital 32.172.118 kr., aktiver i alt 32.229.086 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.832.684 kr. er højere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som FM1 VARDE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Spigerborgade 12, 6800 Varde
- Kommune
- VARDE
- Stiftet
- 3 May 2006
- Selskabskapital
- 150.000 DKK
- Formål
- investering i fast ejendom, værdipapirer, aktier og anparter i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2008-09-09
- Binavne
- F.M. HOLDING VARDE ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29528160 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Spigerborgade 12, 6800 Varde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
18,1%
▼ 3,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,18
▲ 7,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 1,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-9,7%
▼ 9,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 87.205 | -37.866 | — | — | — |
| Resultat før skat | 5.856.936 | 6.462.874 | 4.915.734 | 5.239.828 | 5.921.526 |
| Årets resultat | 5.832.684 | 6.460.195 | 4.909.222 | 5.234.306 | 5.914.064 |
| Egenkapital | 32.172.118 | 29.339.434 | 25.179.239 | 23.170.017 | 20.435.711 |
| Aktiver i alt | 32.229.086 | 29.865.092 | 25.227.298 | 23.221.909 | 20.910.128 |
| Omsætningsaktiver | 523.112 | 1.007.776 | 12.230 | — | — |
| Kortfristet gæld | 56.968 | 525.658 | 48.059 | 51.892 | 474.417 |
| Gæld i alt | 56.968 | 525.658 | 48.059 | 51.892 | 474.417 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 98.2% | 99.8% | 99.8% | 97.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Frank Møller Siden 3 May 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Frank Møller Siden 3 May 2006Direktør
Produktionsenheder
1FM1 VARDE ApS
P-nr. 1012246206
Spigerborgade 12, 6800 Varde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.175 DKK | 2.662 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 29.624 DKK | 6.512 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 25.174 DKK | 5.522 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 33.920 DKK | 7.458 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 59.137 DKK | 13.002 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: FM1 VARDE ApS (CVR 29528160)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.