STENMANN ApS
CVR 29 68 66 88 · København S · Andre IT- og computerserviceaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STENMANN ApS har CVR-nummer 29686688. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre IT- og computerserviceaktiviteter (branchekode 629000). Adresse: Artillerivej 86, 1., 2300 København S. Stiftet: 29. juni 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): egenkapital 2.102.235 kr., aktiver i alt 2.498.866 kr. Soliditetsgraden på 84,1 % er højere end hos 75 % af de 786 virksomheder i branchen «Andre IT- og computerserviceaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STENMANN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
- Adresse
- Artillerivej 86, 1., 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 28302830
- michael@stenmann.com
- Stiftet
- 29 Jun 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- Selskabets primære formål er at være holdingvirksomhed, men kan også udøve virksomhed med ehandel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2011-08-18
- Binavne
- NORDIC DC ApS NORDIC DOMAIN CONSULTING ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29686688 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Artillerivej 86, 1., 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
3,30
▲ 1,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,1%
▲ 7,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
786 virksomheder i «Andre IT- og computerserviceaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 282.117 | 302.807 | 318.983 | 320.422 |
| Resultat før skat | — | -4.004.384 | 1.262.465 | 763.205 | 703.764 |
| Årets resultat | — | -4.043.575 | 1.201.827 | 683.072 | 634.242 |
| Egenkapital | 2.102.235 | 1.985.337 | 6.028.912 | 5.827.085 | 5.344.013 |
| Aktiver i alt | 2.498.866 | 2.574.021 | 6.901.650 | 6.336.474 | 5.931.101 |
| Omsætningsaktiver | 1.099.477 | 1.176.492 | 1.366.768 | 762.802 | 1.054.179 |
| Kortfristet gæld | 333.278 | 588.684 | 872.738 | 509.389 | 587.088 |
| Gæld i alt | 396.631 | 588.684 | 872.738 | 509.389 | 587.088 |
| Soliditetsgrad | 84.1% | 77.1% | 87.4% | 92% | 90.1% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Michael Stenmann Siden 29 Jun 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Stenmann Siden 29 Jun 2006Adm. dir.
Produktionsenheder
1STENMANN ApS
P-nr. 1012420508
Artillerivej 86, 1., 2300 København S
Andre IT- og computerserviceaktiviteter (629000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -325.119 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 20.498 DKK | 4.488 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.650.602 DKK | 363.132 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 907.927 DKK | 120.597 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 1.288.815 DKK | 283.536 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STENMANN ApS (CVR 29686688)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ehandel, primære, også.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.