TANDLÆGE KENNY DENEKE SØRENSEN ApS
CVR 29 79 91 72 · Brønshøj · Tandlægers aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
TANDLÆGE KENNY DENEKE SØRENSEN ApS har CVR-nummer 29799172. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tandlægers aktiviteter (branchekode 862300). Adresse: Skensvedvej 51, 2700 Brønshøj. Stiftet: 12. november 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 5.457.014 kr., årets resultat 544.702 kr., egenkapital 1.338.342 kr., aktiver i alt 2.666.161 kr. Soliditetsgraden på 50,2 % er lavere end hos 54 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 544.702 kr. er højere end hos 57 % af de 1.433 virksomheder i branchen «Tandlægers aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 4 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som TANDLÆGE KENNY DENEKE SØRENSEN ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tandlægers aktiviteter (862300)
- Adresse
- Skensvedvej 51, 2700 Brønshøj
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
6
2007 2018
- Telefon
- 45871226
- Hjemmeside
- www.smilicentrum.dk
- Stiftet
- 12 Nov 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- tandlægevirksomhed og virksomhed, der er naturligt forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2012-11-15
- Binavne
- SMIL I CENTRUM ApS TANDLÆGEHOLDINGSELSKABET KENNY DENEKE SØRENSEN ApS TANDLÆGERNE I LYNGBY CENTRUM ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29799172 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skensvedvej 51, 2700 Brønshøj
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.smilicentrum.dk Hjemmeside https://smilicentrum.dk/
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (16. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
40,7%
▲ 4,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,85
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
50,2%
▲ 5,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
32,9%
▲ 32,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1433 virksomheder i «Tandlægers aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.457.014 | 5.254.791 | 4.897.041 | 4.131.738 | 4.371.012 |
| Resultat før skat | 700.126 | 526.310 | 17.482 | 350.933 | — |
| Årets resultat | 544.702 | 409.818 | 13.496 | 273.740 | 203.551 |
| Egenkapital | 1.338.342 | 1.143.636 | 1.083.819 | 2.070.323 | 1.909.583 |
| Aktiver i alt | 2.666.161 | 2.556.123 | 2.386.246 | 3.650.047 | 3.609.058 |
| Omsætningsaktiver | 2.237.926 | 2.190.159 | 1.863.341 | 2.017.856 | 2.775.580 |
| Kortfristet gæld | 1.206.703 | 1.412.487 | 1.302.427 | 1.500.369 | — |
| Gæld i alt | 1.327.819 | 1.412.487 | 1.302.427 | 1.500.369 | 1.622.535 |
| Soliditetsgrad | 50.2% | 44.7% | 45.4% | 56.7% | 52.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 5 | 6 | 6 | 6 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kenny Deneke Sørensen Siden 11 Dec 2012100% Ejer
Ledelse
1-
Kenny Deneke Sørensen Siden 12 Nov 2006Direktør
Produktionsenheder
1TANDLÆGE KENNY DENEKE SØRENSEN ApS
P-nr. 1012759289
Lyngby Torv 1, 2800 Kgs. Lyngby
Tandlægers aktiviteter (862300)
👥 5 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 437.056 DKK | 96.140 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 221.160 DKK | 48.642 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 339.910 DKK | 74.778 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 412.735 DKK | 90.794 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 653.590 DKK | 143.770 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TANDLÆGE KENNY DENEKE SØRENSEN ApS (CVR 29799172)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Tandlægeselskabet Ibudent ApS Brønshøj
- TANDLÆGESELSKABET DENTEAM GRUPPEN ApS Faaborg
- Tandlægeselskabet Tandlægen.dk - Nørreport Ringkøbing I/S Ringkøbing
- Tandlæge Marie Hoffmann ApS Værløse
- Tandlægeselskabet Tandlægen.dk - Aarhus I/S Aarhus C
- Tandlæge Charlotte Lebahn ApS København K
- Dental Care Tandlægerne ApS Ishøj
- Tandlæge Camilla Holm ApS Aarhus C
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver tandlægevirksomhed, tandlægers, naturligt.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.